شروع صدور احکام بازنشستگان غیرهیات علمی دانشگاه ها، موانع قانونی مرتفع شد

به گزارش بازی های اندروید، مدیرکل فنی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: علت تاخیر صدور احکام برای بازنشستگان غیرهیات علمی دانشگاه ها، در کنار نواقص اطلاعات حقوق شاغلین همطراز، افزایش شاغلین در امسال بود که مقرر شد افزایش مورد اشاره برای بازنشستگان غیرهیات علمی دانشگاه ها نیز منظور گردد.

شروع صدور احکام بازنشستگان غیرهیات علمی دانشگاه ها، موانع قانونی مرتفع شد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، اکبر شیرمحمدی، امروز (دوشنبه 6بهمن ماه) با اعلام این مطلب گفت: با پیگیری صندوق و اعمال تغییرات حقوق شاغلین، آن تعداد از افرادی که پیش از اعمال این تغییرات در چارچوب متناسب سازی حقوق، با کاهش حقوق روبرو می شدند، این مشکل عملاً برطرف شده و این عزیزان از مزایای متناسب سازی بهره مند خواهند شد.وی تاکید نمود: بنابراین با برطرف موانع قانونی موجود در صدور احکام اعضای غیرهیات علمی دانشگاه فنی و حرفه ای، فرایند محاسبه حقوق و صدور احکام این عزیزان شروع شده است.

شیرمحمدی همچنین شرح داد: طبق دستورالعمل های اجرایی متناسب سازی حقوق بازنشستگان که توسط سازمان های برنامه و بودجه و اداری و استخدامی در خصوص اعضای غیرهیات علمی دانشگاه ها به صندوق بازنشستگی کشوری ابلاغ شده بود و هماهنگی های اجرا شده با مسئولین امور اداری دانشگاه ها مقرر شده که محاسبات حقوق بازنشستگان بر مبنای 90درصد حقوق شاغلین جهت اعمال در سیستم احکام صندوق بازنشستگی کشوری در دستور کار قرار گیرد.

وی اضافه کرد: با ارائه اطلاعات حاصله معین شد که بخشی از بازنشستگان غیرهیات علمی دانشگاه ها بر اساس محاسبه حقوق شاغلین هم طراز، با کاهش دریافتی روبرو می شوند.

وی توضیح داد: به دنبال این مساله، با هماهنگی اجرا شده و در جلسه روز گذشته (5بهمن ماه) که با حضور مدیرکل امور اداری دانشگاه فنی و حرفه ای و نمایندگان بازنشستگان غیرهیات علمی دانشگاه فنی و حرفه ای در اداره کل فنی صندوق برگزار گردید، موضوع مورد آنالیز نهاده شد و با مشخص سازوکار اجرایی لازم برای صدور احکام مابقی کارکنان و همین طور مدیران بازنشسته دانشگاه با رعایت افزایش مورد نظر عملیاتی گردد.

شیرمحمدی گفت: در جلسه ای که امروز (6بهمن ماه) در سازمان برنامه و بودجه به همین منظور برگزار گردید، موافقت مسئولین سازمان برنامه و بودجه برای اعمال افزایش متناسب با شاغلین و برطرف موانع قانونی آن حاصل شد.

وی تاکید نمود: بر این اساس فرآیند صدور احکام برای اعضای غیرهیات علمی شروع شده و نسبت به صدور احکام کلیه مشمولین اقدام می گردد. بدیهی است که حقوق معوقه این گروه از بازنشستگان از ابتدای مهرماه 99 محاسبه و با حقوق ماه جاری به حساب این عزیزان واریز خواهد شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 4 اسفند 1399 بروزرسانی: 4 اسفند 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 970

به "شروع صدور احکام بازنشستگان غیرهیات علمی دانشگاه ها، موانع قانونی مرتفع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع صدور احکام بازنشستگان غیرهیات علمی دانشگاه ها، موانع قانونی مرتفع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید