از 70 گل زده استقلال در یک فصل تا سالی که تعداد شکست ها 2 رقمی شد

به گزارش بازی های اندروید، به گزارش خبرنگاران، تیم فوتبال استقلال تهران که در همه ادوار لیگ برتر حضور داشته، اولین و تنها تیمی است که مجموع امتیازاتش در این مسابقات از عدد 1000 عبور نموده تا از این نظر برترین تیم این مسابقات باشد.

از 70 گل زده استقلال در یک فصل تا سالی که تعداد شکست ها 2 رقمی شد

آبی پوشان به لحاظ کسب افتخار هم بعد از پرسپولیس و سپاهان با 3 قهرمانی سومین تیم پر افتخار این مسابقات می باشند. همچنین این تیم بهترین خط حمله و بهترین خط دفاعی را هم در مجموع 19 دوره حضور در این مسابقات در اختیار دارد.

بیشترین پیروزی در یک فصل

بیشترین تعداد پیروزی که استقلال در یک فصل به دست آورده، به طور مشترک به فصل های هشتم، یازدهم و دوازدهم باز می شود که آبی پوشان در این 3 فصل هر بار 19 بار در لیگ برتر پیروز شدند که این بیشترین تعداد پیروزی آنها در یک فصل است.

آبی پوشان در فصل هشتم که 19 بار پیروز شدند در انتها فصل با 66 امتیاز قهرمان شدند. در فصل دهم نیز 66 امتیاز به دست آوردند اما بعد از سپاهان و تراکتورسازی در رده سوم قرار گرفتند و در فصل دوازدهم هم که 19 بار پیروز شدند، با 67 امتیاز قهرمان شدند.

کمترین پیروزی در یک فصل؛ کمترین پیروزی استقلال در یک فصل به دومین دوره لیگ برتر باز می شود که آبی پوشان سالی بد را تجربه کردند. در آن فصل که رولند کخ آلمانی سرمربی آبی پوشان بود، آنها در نهایت نتوانستند تعداد پیروزی های خود را دو رقمی نمایند که این اتفاق تنها همان یک بار برای استقلال افتاد. آبی پوشان در آن فصل تنها 8 بار پیروز شدند که این کمترین تعداد پیروزی آنها در یک فصل است.

بیشترین و کمترین مساوی

بیشترین باری که آبی پوشان در یک فصل مقابل حریفان شان متوقف شدند به فصل پانزدهم باز می شود. استقلالی ها در فصلی که با راهنمایی پرویز مظلومی 52 امتیاز کسب کردند تا بعد از استقلال خوزستان و پرسپولیس در رده سوم قرار بگیرند، 13 بار مقابل حریفان شان متوقف شدند تا این بیشترین باری باشد که آنها در یک فصل مساوی نموده باشند.

کمترین تعداد مساوی این تیم هم به فصل چهاردهم مسابقات باز می شود که آنها تنها 8 مساوی در کارنامه شان دارند. آبی پوشان در آن فصل با 47 امتیاز در رده ششم قرار گرفتند.

تهاجمی ترین استقلال

استقلال در مجموع همه ادوار لیگ بهترین خط حمله و بیشترین تعداد گل را دارد. اما بیشترین باری که این تیم در یک فصل به گل رسیده به فصل هشتم باز می شود. آبی پوشان در این فصل 70 بار گلزنی کردند که این نه تنها رکورد بیشترین تعداد گل استقلال در یک فصل، بلکه رکورد بیشترین تعداد گل زده برای یک فصل در همه ادوارگذشته مسابقات است.

کمترین گل زده در یک فصل

ضعیف ترین خط حمله استقلال به فصل دوم این مسابقات باز می شود که آبی پوشان در 26 بازی تنها 32 بار پیروز به گلزنی شدند. استقلالی ها در آن فصل در جدول 16 تیمی به عنوان نهم رسیدند که این یکی از ضعیف ترین فصل های آنها بود.

رکوردی که به نام استقلال ثبت شد

استقلال به جز آنکه صاحب رکورد بیشترین تعداد گل زده در یک فصل است، رکورد کمترین گل خورده در یک فصل را هم به نام خود ثبت نموده است. آبی پوشان در فصل هجدهم لیگ برتر تنها 13 بار گل خوردند که این بهترین عملکرد دفاعی این تیم در تمام ادوار گذشته لیگ برتر و رکورد کمترین تعداد گل خورده در یک فصل توسط یک تیم است.

کمترین و بیشترین شکست

کم شکست ترین فصل استقلال در دو فصل سوم و پنجم شکل گرفت که آبی پوشان در این دو فصل تنها 3 بار طعم شکست را چشیدند تا با 3 شکست دریک فصل، بهترین دوران خود را از این حیث سپری نموده باشند.

آبی پوشان در سومین دوره از مسابقات لیگ برتر که تنها 3 بار پذیرای شکست شدند، بعد از پاس تهران با 51 امتیاز به عنوان نایب قهرمانی مسابقات رسیدند و در فصل پنجم هم با 59 امتیاز به مقام قهرمانی رسیدند.

بهترین و بدترین فصل ها

آبی پوشان سه بار در لیگ برتر قهرمانی را تجربه نموده اند که این 3 فصل را باید بهترین فصل های این تیم دانست. آبی پوشان در فصل های پنجم، هشتم و دوازدهم قهرمانی لیگ برتر را تجربه کردند که هر 3 قهرمانی این تیم با سرمربیگری امیر قلعه نویی بوده است.

استقلالی ها در فصل پنجم با 59 امتیاز، در فصل هشتم با 66 امتیاز و در فصل دوازدهم با 67 امتیاز قهرمانی را از آن خود کردند.

بدترین فصل استقلال نیز به لیگ هفتم باز می شود که آنها با تنها 43 امتیاز در جدول 18 تیمی در رده سیزدهم قرار گرفتند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 390

به "از 70 گل زده استقلال در یک فصل تا سالی که تعداد شکست ها 2 رقمی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از 70 گل زده استقلال در یک فصل تا سالی که تعداد شکست ها 2 رقمی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید