اعتراض الحریری به درگیری های شبانه بیروت؛ شاهد دروغین نمی شوم

به گزارش بازی های اندروید، نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان در واکنش به درگیری های شدید دیشب در برابر بانک مرکزی بیروت اعلام کرد، شاهد دورغین بر مأموریت های مشکوکی که لبنان را به سمت ویرانی می برند، نمی شود.

اعتراض الحریری به درگیری های شبانه بیروت؛ شاهد دروغین نمی شوم

به گزارش گروه بین الملل بازی های اندروید، مدیریت کل نیروهای امنیت داخلی لبنان امروز (چهارشنبه) اعلام نمود، در درگیری های دیشب بیروت در خیابان الحمرا بیش از چهل نیروی امنیتی زخمی و حدود شصت آشوبگر بازداشت شدند.

بر اساس گزارش وبگاه النشره، سعد الحریری نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان در واکنش به اتفاقات دیشب اعلام نمود: هجمه ای که دیشب در خیابان الحمرا دیده شد، تحت هیچ عنوانی قابل قبول نیست. نمی خواهیم این هجمه را به انقلاب مردم و خشم آنها از بانک ها تحمیل کنم اما این موضوع لکه سیاهی بر پیشانی کسانی خواهد بود که سعی در توجیه و پوشش این هجمه دارند.

الحریری ادامه داد، این هجمه مرتبط با حمله ای است که بیروت و نقش آن به عنوان پایتخت و یک مرکز اقتصادی مربوط به رزق لبنانی ها را هدف گرفته است.

نخست وزیر دولت پیشبرد امور سپس گفت: اگر قرار به شکستن بازارها و محله ها مانند اتفاقات خیابان الحمرا یا مرکز بیروت است من در جایگاه سیاسی، دولتی و پارلمانی نخواهم پذیرفت که شاهد دروغین بر مأموریت های مشکوک باشم،مأموریت هایی که تمام کشور را به سمت ویرانی بکشد.

سعد الحریری در ادامه تأکید کرد، دولت پیشبرد امور به هیچ وجه پوششی برای اقدامات مردود ایجاد نخواهد کرد، دستگاه قضا باید با عاملان این موضوعات برخورد کند همانطور که ارتش نیز باید به مسؤولیت های خود در قبال قانون شکنان عمل نماید.

دیشب (سه شنبه شب) تعدادی از معترضان لبنانی در برابر بانک مرکزی این کشور دست به تظاهرات زدند و شیشه ای آن را شکستند.

به همین دلیل، برخی رسانه های لبنانی از جمله شبکه ام تی وی مدعی شدند، معترضان در برابر بانک مرکزی وابسته به دو گانه شیعی حزب الله و امل بوده اند.

پس از این موضوع، دفاتر رسانه ای امل و حزب الله در دو بیانیه جداگانه این اتهامات را رد کردند (جزئیات بیشتر).

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 201

به "اعتراض الحریری به درگیری های شبانه بیروت؛ شاهد دروغین نمی شوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض الحریری به درگیری های شبانه بیروت؛ شاهد دروغین نمی شوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید