افتخارات پیوند اعضا در ایران از زبان وزیر بهداشت

به گزارش بازی های اندروید، وزیر بهداشت گفت: خوشبختانه امروز جمهوری اسلامی ایران در شهرهای مختلف از جمله شیراز، تهران و سایر مناطق کشور یکی از پیروز ترین کشورهای منطقه در زمینه پیوند اعضا است. امروز در کشور 32 مرکز پیوند کلیه، 11 مرکز پیوند کبد، 9 مرکز پیوند قلب، سه مرکز پیوند ریه و دو مرکز پیوند پانکراس فعال هستند.

افتخارات پیوند اعضا در ایران از زبان وزیر بهداشت

به گزارش بازی های اندروید، دکتر سعید نمکی در پیغام تصویری خود به هفدهمین مراسم عظیمداشت پیوند اعضا مصادف با روز ملی اهدای عضو، گفت: پیوند اعضا در ایران به عنوان یک حرکت عظیم در عرصه های بین المللی می درخشد. تا امروز بیش از 22 هزار و 500 پیوند اعضا شامل پیوند های کلیه، کبد، قلب، پانکراس، ریه و روده در کشور صورت گرفته که واقعا اتفاق و افتخار عظیمی است.

وی اضافه کرد: سال گذشته حدود 2500 بیمار در کشور از خدمات پیوند اعضا بهره مند شدند که افتخاری برای جامعه پزشکی کشور است گرچه هنوز تعداد پیوند اعضا در ایران بالا نیست اما با پادرمیانی، عشق و پیگیری های مستمر بعضی از عظیمان رشد قابل توجهی داشته و بیش از 60 درصد از پیوند ها را از افراد دچار مرگ مغزی شده، انجام می گردد که این رقم، قبلا بسیار پایین بود.

وزیر بهداشت گفت: بنده به عنوان خدمتگزار کوچک همه در وزارت بهداشت، از یکایک افرادی که در این راه پر خیر با علاقه وافر و عاشقانه در این راه گام نهادند و کار را پیش بردند تشکر می کنم و امروز شاهد شکوفایی پیوند اعضا در کشوری هستیم که مردم آن بخاطر کوچک ترین اعمال جراحی، باید به خارج از کشور اعزام می شدند و امروز با ارزان ترین قیمت، با حمایت دولت و پوشش بیمه ای، گرانبها ترین خدمات بهداشتی و درمانی به مردم در حوزه پیوند اعضا انجام می گردد.

وی یادآور شد: در سالهای پر فراز و نشیب به در کنار بعضی از بنیانگذاران این حرکت عظیم و ملی از جمله دکتر نوبخت و دکتر فاضل و خانم دکتر نجفی زاده، خیرین و هیات امنای سازمان های مردم نهاد حضور داشتم و آنها این حرکت بسیار عظیم و ستودنی را بناد نهادند و امروز خیرات و برکات این حرکات عظیم را می بینیم.

بنابر اعلام وبدا، نمکی گفت: بیماری کرونا با همت، غیرت، شجاعت و همدلی همگانی و مشارکت مردم مدیریت شد و در این زمینه به نقاط بسیار خوبی می رسیم و از فاز مدیریت به فاز کنترل رسیدیم و در بیش از 90 درصد از استانهای کشور به فاز مهار این بیماری رسیده ایم که این هم نمودی از حرکت عظیم ملتی است که همیشه در روزهای سخت در کنار همدیگر، حماسه آفریدند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 538

به "افتخارات پیوند اعضا در ایران از زبان وزیر بهداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتخارات پیوند اعضا در ایران از زبان وزیر بهداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید