افغانستان 70 زندانی خطرناک طالبان را آزاد کرد

به گزارش بازی های اندروید، فارس نوشت: دولت افغانستان امروز از آزادی 70 زندانی خطرناک طالبان از زندان پلچرخی کابل خبر داد.

افغانستان 70 زندانی خطرناک طالبان را آزاد کرد

با آزادی این زندانیان طالبان، شمار زندانیان آزاد شده از مجموع 400 زندانی خطرناک طالبان به 150 تن رسیده است. پیش از این 80 زندانی خطرناک طالبان پس از تایید لویه جرگه آزاد شده بودند.

اما فرایند آزادی زندانیان خطرناک طالبان به دلیل اعتراضات دولت های فرانسه و استرالیا متوقف بود. هفت تن از این زندانیان خطرناک طالبان به قتل شهفرایندان فرانسوی و استرالیایی دست داشته و به همین خاطر این دو دولت خواستار عدم آزادی این زندانیان بودند.

پیش از این دولت افغانستان گفته بود که تلاش هایش را به منظور اقناع دولت های فرانسه و استرالیا آغاز کرده و روز گذشته حنیف اتمر سرپرست وزارت خارجه افغانستان با وزیر خارجه فرانسه نیز در این خصوص گفتگو کرده بود.

دولت افغانستان همچنین اعلام کرده که آزادی زندانیان خطرناک طالبان به استثنای 7 نفری که دولت های فرانسه و استرالیا در مورد آن ملاحظه دارند، ادامه می یابد و بزودی تکمیل خواهد شد.

احتمال می رود پس از پایان فرایند آزادی زندانیان خطرناک طالبان، فرایند گفتگوهای صلح نیز میان دولت افغانستان و گروه طالبان، آغاز شود.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 25 مهر 1399 بروزرسانی: 25 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 714

به "افغانستان 70 زندانی خطرناک طالبان را آزاد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افغانستان 70 زندانی خطرناک طالبان را آزاد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید