بلغارستان دو دیپلمات روسیه را عنصر نامطلوب اعلام کرد

به گزارش بازی های اندروید، وزارت امور خارجه بلغارستان روز جمعه سفیر روسیه در صوفیه را احضار کرده و یادداشتی مبنی بر اینکه دو دیپلمات روسی در این کشور عنصر نامطلوب شناخته شده اند را به وی تحویل داده، البته تاریخی برای اخراج آنها مشخص نشده است.

بلغارستان دو دیپلمات روسیه را عنصر نامطلوب اعلام کرد

با وبسایت سازمان نظام مهندسی همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل بازی های اندروید به نقل از خبرگزاری تاس، دولت بلغارستان دو دیپلمات روسی که پیش از این دادستانی این کشور در رابطه با آنها که پفراینده جاسوسی باز کرده بود را عنصر نامطلوب اعلام کرده است.

اطلاعات مربوط به این موضوع شب گذشته (جمعه) از سوی سفارت روسیه در بلغارستان مورد تأیید قرار گرفت.

در سفارت روسیه در این باره گفته شده است: سفیر روسیه در صوفیه به وزارت امور خارجه بلغارستان دعوت شده بود و در آنجا به وی یادداشتی مبنی بر عنصر نامطوب بودن دو تن از پرسنل دفتر نمایندگی تجاری روسیه به وی تحویل داده شد که در آن اعلام شده که حضور این افراد در بلغارستان مطابق کنوانسیون وین غیرقابل قبول است. هیچ دلیل و مدرکی برای حمایت از ادعای مطرح شده درباره فعالیت های این دو دیپلمات و اثبات ناسازگاری شرایط آنها ارائه نشده است. طرف روسی این حق را برای خویش قائل می داند که اقدام تلافی جویانه انجام دهد.

در سفارت روسیه تأکید شده است که آنها تصمیم مقامات بلغارستان برای انتشار علنی اطلاعات درباره دیپلمات های این کشور برای افکار عمومی، قبل از اطلاع رسانی رسمی به سفارت روسیه را برخلاف روابط سازنده مرسوم بین دو کشور دانسته اند.

مهلتی برای دیپلمات های روسی درباره ترک خاک بلغارستان تعیین نشده است.

روز جمعه، 24 ژانویه (4 بهمن ماه)، دادستان بلغارستان در وب سایت خود از آغاز تحقیقات پیش از محاکمه علیه دو دیپلمات روسی در پفراینده جاسوسی خبر داد. دفتر دادستان ادعا می کند که فعالیت های غیرقانونی آنها در زمینه انتخابات و بخش انرژی است. مطابق با مقررات کنوانسیون وین درباره روابط دیپلماتیک بین کشورها ، فرایند دادرسی کیفری علیه دو دیپلمات روسی متوقف شده است، البته این در حالی است که دادستان بلغارستان ادعا کرده که دلایلی برای درگیر شدن آنها به عنوان متهم در این پفراینده هنوز وجود دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 226

به "بلغارستان دو دیپلمات روسیه را عنصر نامطلوب اعلام کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلغارستان دو دیپلمات روسیه را عنصر نامطلوب اعلام کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید