بلیت هواپیما بعد از کرونا ارزان می شود یا گران؟

به گزارش بازی های اندروید، همزمان با شیوع گسترده و پاندمی ویروس خطرناک و مرگبار کرونا بسیاری از دولت ها با وضع قوانین و محدودیت های سختگیرانه، تقریباً تمامی شرکت های هواپیمایی فعال و مستقر در جهان پرواز های داخلی و خارجی خود را لغو کرده و تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآوردند تا بدین ترتیب در قطع زنجیره انتقال و انتشار این بیماری نقش بسزایی ایفا کنند.

بلیت هواپیما بعد از کرونا ارزان می شود یا گران؟

به گزارش ایسنا، بسته شدن مرز های هوایی و لغو پرواز های داخلی و خارجی در کشور های مختلف، موجب شد تا الکساندر دژونیاک، مدیر ارشد اجرایی سازمان بین المللی حمل و نقل هوایی یاتا در خصوص تصویر و تبعات منفی پاندمی کرونا بر صنعت هوانوردی اظهار نظر و پیش بینی کند که اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در هواپیما های فعال در خطوط هوایی جهان به معنای خاتمه دوران طلایی سفر های هوایی ارزان قیمت خواهد بود.

وی در ادامه اظهاراتش خاطرنشان کرده بود: درصورتی که شرکت های هواپیمایی ملزم به اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در داخل کابین هواپیما های خود شوند به شدت ضرر و زیان خواهند دید به گونه ای که پرواز برای آن ها صرفه مالی نخواهد داشت و درصورت پرواز نیز قیمت بلیط آن ها به میزان قابل توجهی حدود 50 درصد افزایش پیدا خواهد کرد.

اما با تحقیق و بررسی های فراوان از سوی نهاد های مختلف نظیر سازمان بهداشت جهانی، اتحادیه اروپا و یاتا معلوم و اعلام شد که اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در هواپیما غیرممکن بوده و تاثیر مثبت چندانی نیز در کاهش ریسک ابتلا به کووید19 نخواهد داشت.

اما حالا تازه ترین گزارش های منتشر شده از سوی کارشناسان فعال در موسسه تحقیقاتی Dollar Flight Club، نشان دهنده خلاف این پیش بینی است؛ به گونه ای که آن ها برآورد کرده اند شرکت های هواپیمایی به منظور جلب توجه مسافران، جذب مشتریان و کسب درامدزایی بیشتر و همچنین جبران خسارات وارده ناشی از شیوع گسترده و پاندمی ویروس کرونا در 12 ماه آینده قیمت بلیط هواپیما های خود را به طور متوسط 35 درصد کاهش خواهند داد.

طبق وب سایت simpleflying، آن ها بر این باورند که این اقدام بدون شک می تواند ایرلاین های مختلف را از مرز ورشکستگی، بحران های مالی و کمبود نقدینگی که در چند ماه اخیر به شدت آن ها را درگیر و فلج کرده است، به طور موقت و کوتاه مدت نجات دهد و آن دسته از افرادی که به علت نگرانی از احتمال ابتلا به بیماری کووید 19 سفر های خود را لغو کرده و به تاریخ نامعلوم دیگری در آینده موکول کرده اند، را نیز به سمت خریداری ترغیب و تشویق کند.

همزمان با شیوع گسترده ویروس کرونا در کشور های مختلف جهان بسیاری از ایرلاین ها به منظور جلوگیری از انتشار بیشترین ویروس و همچنین حفظ سلامت و بهداشت جامعه، پرواز های خود به مناطق گسترده ای از جهان که هم اکنون با کرونا به شدت درگیرند، را تا اطلاع ثانوی لغو کرده و به حالت تعلیق درآورده اند. همین لغو پرواز ها موجب شده که شرکت های هواپیمایی ضرر و زیان های مالی گسترده ای را متحمل شوند و بسیاری از خطوط هوایی پرتردد و درآمدزایی آن ها به حالت غیرفعال تغییر حالت دهد. بسیاری از هواپیما ها نیز هم اکنون در فرودگاه های بزرگ و پر تردد جهان زمین گیر شده اند.

همه این مسائل موجب شده که بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه هوانوردی، صدمات وارده از سوی شیوع ویروس کرونا بر صنعت هوانوردی و گردشگری را به حادثه تروریستی 11 سپتامبر به برج های دوقلوی ایالات متحده آمریکا تشبیه کنند که البته به عقیده آن ها آسیب های این ویروس خطرناک به مراتب بسیار بیشتر و گسترده تر خواهد بود به گونه ای که انتظار می رود شیوع کرونا در جهان عنوان بزرگترین کابوس برای ایرلاین ها را به خود اختصاص دهد.

منبع: فرارو
انتشار: 10 آبان 1399 بروزرسانی: 10 آبان 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 742

به "بلیت هواپیما بعد از کرونا ارزان می شود یا گران؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلیت هواپیما بعد از کرونا ارزان می شود یا گران؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید