ترامپ باز هم از مجسمه های نماد برده داری دفاع کرد

به گزارش بازی های اندروید، رئیس جمهور آمریکا یک بار دیگر از سرنگونی مجسمه های نماد برده داری توسط معترضان انتقاد کرد.

ترامپ باز هم از مجسمه های نماد برده داری دفاع کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بار دیگر از اقدام معترضان در سرنگون کردن مجسمه های نماد برده داری انتقاد کرد.

ترامپ نوشت: بسیار غم انگیز است که ایالت ها اجازه می دهند باندهای سرگردان از آدم های خردمند، آنارشسیت ها و غارتگران بدون آنکه بدانند دارند چکار می کنند مجسمه ها و یادگارهای دوران گذشته ما را تکه تکه کنند. بعضی از اینها آثار بزرگ هنری هستند ولی همه شان، چه آنها که خوبند و چه آنها که بدند کننده تاریخ و میراث ما هستند.

ترامپ چند روز پیش هم در توئیتی از پلیس شهر واشنگتن دی .سی، پایتخت آمریکا انتقاد کرد و نوشت پلیس وظیفه اش را برای مقابله با سرنگونی مجسمه ها انجام نمی دهد.

رئیس جمهور آمریکا در این پیام نوشت: پلیس دی .سی، کار خود را انجام نمی دهد، در حالی که آنها مشاهده کردند که یک مجسمه در حال واژگونی و سوخته شدن است. این افراد باید فوراً دستگیر شوند. (این اقدام) برای کشور یک ننگ است.

معترضان در سراسر آمریکا در روزهای گذشته به شمار زیادی از به مجسمه های مربوط به شخصیت های نماد دوران ایالات مؤتلفه حمله کرده و آنها را سرنگون کردند.

کنفدراسیون های ایالات جنوبی آمریکا، مجموعه ای از ایالات جنوبی بودند که پس از پیروزی آبراهام لینکلن در انتخابات ریاست جمهوری 1860 میلادی، جدایی خود را از ایالات متحده اعلام کردند. لینکلن، بعد از این انتخابات شعار تبلیغاتی خود برای مبارزه با برده داری را دنبال کرد. این امر موجب شد ایالت های جنوبی برای تشکیل اتحادیه جدید و خودمختاری اقدام کنند. در این حال جنگ بین ایالات شمالی و جنوبی آغاز شد.

استفاده از پرچم این کنفدراسیون و نمادهای آن مانند مجسمه رهبران آن در شهرهای جنوبی آمریکا از مسایل جنجالی در این کشور است.

مخالفان کنفدراسیون، این نمادها را میراث برتر ی جویی نژادی می دانند ولی بعضی از ساکنان ایالات جنوبی، با رد این موضوع آن را یادبود اجدادشان تلقی می کنند.

بسیاری از شهرهای بزرگ آمریکا در هفته های گذشته، بعد از انتشار فیلمی که قتل نژادپرستانه یک سیاه پوست به دست یک افسر پلیس را نشان می داد به صحنه گسترده اعتراض علیه نژادپرستی نهادینه شده در ساختار جامعه آمریکا و خشونت پلیس تبدیل شده اند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 603

به "ترامپ باز هم از مجسمه های نماد برده داری دفاع کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ باز هم از مجسمه های نماد برده داری دفاع کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید