ترامپ: جانشین البغدادی در تیررس آمریکاست

به گزارش بازی های اندروید، رئیس جمهوری آمریکا در مراسم روز کهنه سربازان، رهبر جدید گروه تروریستی داعش را در کانون توجه قرار داد. او بار دیگر کشته شدن ابوبکر البغدادی را هم دستاورد دانست.

ترامپ: جانشین البغدادی در تیررس آمریکاست

به نقل از خبرگزاری فرانسه، گرچه روسای جمهوری آمریکا اغلب در روز کهنه سربازان به قبرستان آرلینگتون در نزدیکی واشنگتن می فرایند و با گذاشتن حلقه گل به کشته شدگان جنگ ادای احترام می نمایند، اما دونالد ترامپ دوشنبه به نیویورک رفت و پیش از رژه سالانه این شهر برای کهنه سربازان سخنرانی کرد.

ترامپ ماه گذشته بابت اعلام خروج کامل نیروهای آمریکایی از سوریه مورد انتقاد نهاده شد و مخالفان و حتی بعضی از متحدان هم نسبت به فرصت احیای داعش ابراز نگرانی نموده و از اینکه نیروهای کرد متحد آمریکا در معرض تهاجم ترکیه نهاده شدند، ناخشنود شدند.

اما رئیس جمهوری آمریکا از فرصت سخنرانی در نیویورک استفاده کرد تا مدعی گردد رهبری جدید داعش پس از مرگ البغدادی در عملیات 26 اکتبر در استان ادلب، واقع در شمال غربی سوریه، از خطر یا احتمال شکست هراس دارد.

او گفت: همین چند هفته پیش، نیروهای ویژه آمریکا به ساختمان محل حضور رهبر داعش حمله کردند و رهبر تروریست شماره یک دنیا را به سزای اعمالش رساندند. به لطف جنگجویان آمریکایی، البغدادی و نفر دوم داعش مرده اند و حواس ما به فرد شماره سوم هم هست. سلطه رعب و وحشت او به سرانجام رسید و دشمنان ما بسیار بسیار از خطر و احتمال شکست هراسان شده اند. آن کسانی که مردم ما را تهدید می نمایند، فرصتی مقابل قدرت صالح ارتش آمریکا نخواهند یافت.

پس از مرگ البغدادی و اصلی ترین سخنگوی داعش موسوم به ابو حسن المهاجر در حمله ای، این سازمان تروریستی فردی نه چندان سرشناس به نام ابو ابراهیم الهاشمی القریشی را به عنوان رهبر جدید انتخاب کرد.

از آنجا که نیویورک عمدتا حامی نامزدهای دموکرات شناخته می گردد، استقبال چندان گرمی از ترامپ نشد. پنجره های یکی از برج های نزدیک میدان مدیسون که محل سخنرانی ترامپ بود، با نوشته استیضاح و محکوم پر شده بود. بنرهای ضد ترامپ با شروع رژه پایین کشیده شد و مردم در خیابان شعار بگیریدش سر دادند.،ایسنا

بیشتر بخوانید،جانشین ابوبکر بغدادی چه کسی است؟

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 47

به "ترامپ: جانشین البغدادی در تیررس آمریکاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: جانشین البغدادی در تیررس آمریکاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید