تسویه حساب بدهکاران تا سرانجام سال 99 تمدید شد

به گزارش بازی های اندروید، معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: امروز به تصویب رسید، مهلتی را که تا پایان پارسال برای تسویه حساب بدهکاران داده شده بود تا پایان 99 تمدید شود. البته فرصت مراجعه به موسسات اعتباری تا پایان آذرماه است.

تسویه حساب بدهکاران تا سرانجام سال 99 تمدید شد

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

محمد نهاوندیان اظهار کرد: با توجه به آثار و محدودیت هایی که برای واحدهای اقتصادی دارند مجلس برای سال گذشته مصوبه ای برای اشخاص حقیقی و حقوقی در نظر گرفت مبنی بر اینکه فرصت داده شد بدهی های معوق تا سال 97 تا پایان 98 پرداخت شود.

وی شرح داد: به ترتیبی که در این قانون تسهیل بدهی بدهکاران شبکه بانکی بود اشخاص حقیقی تا 500 میلیون تومان و اشخاص حقوقی نیز می توانستند تا 2 میلیارد تومان از این مهلت با شرایطی که در قرارداد اولیه تعیین شده بدهی خود را را پرداخت کنند، در این زمینه تخفیفاتی هم در نظر گرفته شده بود، اما ماه آخر سال که طبعا پایان فرصت بود با شیوع کرونا روبرو شدیم و بسیاری از واحدهای تولیدی نتوانستند از شرایط استفاده کنند.

معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: با توجه به موضوع یاد شده در بانک مرکزی و کمیسیون اقتصادی مجلس بررسی و پیشنهاداتی ارائه دادند و مشترکا در کارگروه اقتصادی کرونا بررسی شد، امروز به تصویب رسید که مهلتی را که تا پایان پارسال برای تسویه حساب بدهکاران داده شده بود تا پایان 99 تمدید شود. البته فرصت مراجعه به موسسات اعتباری تا پایان آذرماه است.

وی تاکید کرد: به بانک ها و موسسات اعتباری نیز فرصت داده شده که به حساب ها برسند و مهلت پرداخت تا پایان اسفند ماه خواهد بود، بنابراین واحدهای تولیدی که می خواهند از این امهال استفاده کنند حتما باید تا پایان این ماه اقدام کنند.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 30 دی 1399 بروزرسانی: 30 دی 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 900

به "تسویه حساب بدهکاران تا سرانجام سال 99 تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسویه حساب بدهکاران تا سرانجام سال 99 تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید