تصاویر ، حمله به دفتر شبکه دجله عراق به دلیل پخش آواز و پایکوبی در شب عاشورا ، سرنوشت مدیر و صاحب شبکه دجله

به گزارش بازی های اندروید، صدها نفر از مردم عراق در اعتراض به اقدام موهن شبکه تلویزیونی دجله در شب عاشورا، عصر دوشنبه به دفتر این شبکه در بغداد حمله کردند. معترضان خشمگین تجهیزات و وسایل این شبکه تلویزیونی را شکستند و ساختمان آن را آتش زدند. از سوی دیگر، به دنبال این اقدام موهن تلویزیون دجله در شب عاشورا، دادگاهی در بغداد حکم بازداشت مدیر و صاحب این شبکه را صادر کرد.

تصاویر ، حمله به دفتر شبکه دجله عراق به دلیل پخش آواز و پایکوبی در شب عاشورا ، سرنوشت مدیر و صاحب شبکه دجله

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، معترضان خشمگین تجهیزات و وسایل این شبکه تلویزیونی را شکستند و ساختمان آن را آتش زدند. از سوی دیگر، به دنبال این اقدام موهن تلویزیون دجله در شب عاشورا، دادگاهی در بغداد حکم بازداشت مدیر و صاحب این شبکه را صادر کرد.

شورای عالی قضایی عراق روز دوشنبه با صدور بیانیه ای در این باره نوشت: بر اساس شکایت تعدادی از وکلا به دادگاه تحقیق الرصافه بغداد در خصوص توهین عمدی به مناسک یکی از مذاهب عراق و مطابق متن ماده (1/372) قانون مجازات، دادگاه تصمیم به صدور قرار بازداشت علیه جمال الکربولی مالک شبکه ماهواره ای دجله گرفت.

اقدام هتاکانه تلویزیون دجله عراق که در شب عاشورای حسینی صحنه های پایکوبی و آواز پخش کرد، افکار عمومی به ویژه شیعیان این کشور را جریحه نموده است.

بسیاری از مردم و فعالان شبکه های اجتماعی در عراق با محکومیت گسترده این اقدام خواهان تعطیلی فعالیت و مجازات عوامل این شبکه شده اند.

بر اساس گزارش ها، به دنبال این اقدام گستاخانه تا کنون استانداری های کربلا، نجف، بابل، ذی قار و میسان دفاتر نمایندگی شبکه دجله را بسته اند.

شبکه تلویزیونی دجله به عنوان یکی از رسانه های فتنه گر در عراق شهرت دارد و به داشتن گرایش های بعثی متهم است.

آذرماه 98 نیز مأموران وزارت کشور عراق، دفتر شبکه تلویزیونی دجله در بغداد را تعطیل کردند.

سازمان ارتباطات و رسانه های عراق در آن موقع اعلام نموده بود که این شبکه به همراه هفت شبکه تلویزیونی ماهواره ای دیگر قوانین پخش رسانه ای را رعایت ننموده و برنامه هایی که به خشونت دامن می زند را پخش می نمایند.

شبکه های تلویزیونی العربیه الحدث، دجله، الشرقیه، NRT، الرشید، ANB، الفلوجه و هنا بغداد رسانه هایی بودند که از سوی سازمان ارتباطات و رسانه عراق دستور تعطیلی آن ها صادر شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 717

به "تصاویر ، حمله به دفتر شبکه دجله عراق به دلیل پخش آواز و پایکوبی در شب عاشورا ، سرنوشت مدیر و صاحب شبکه دجله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر ، حمله به دفتر شبکه دجله عراق به دلیل پخش آواز و پایکوبی در شب عاشورا ، سرنوشت مدیر و صاحب شبکه دجله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید