خبرنگاران بحران کرونا، پاریس 15 روز تعطیل اعلام شد

به گزارش بازی های اندروید، تهران - خبرنگاران - مسوولان شهر پاریس با اوج دریافت شیوع ویروس کرونا، کلیۀ کافه ها، سالُن های ورزشی و استخرها را از فردا سه شنبه برای 15 روز تعطیل اعلام کردند.

خبرنگاران بحران کرونا، پاریس 15 روز تعطیل اعلام شد

با ما همراه باشید و با تور فرانسه ارزان از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

رسانه های فرانسوی اعلام نمودند که فرایند فزایندۀ شیوع ویروس کرونا، پاریس و حومۀ آن را در حوزۀ هشدار بیشینه قرار داد و به برقراری محدودیت های تازه ای برای مقابله با آن منجر شده است.

رادیو فرانسه در گزارشی اعلام نمود : هر چند کاخ نخست وزیری فرانسه یکشنبه شب از بعضی محدودیت های تازه برای پاریس و سه شهرستان حومۀ آن پرده برداشته بود، اما اعلام رسمی برقراری این تمهیدات به مقامات فرمانداری و شهرداری سپرده شد. این محدودیت ها بیش از همه اماکن عمومی و اجتماعات را در بر می گیرد.

کلیۀ کافه ها، سالن های ورزشی و تالارهای چندکاره و نیز استخرها در پاریس و حومۀ آن از فردا سه شنبه 6 اکتبر/ 15 مهرماه، برای مدت 15 روز تعطیل خواهند شد. این تصمیم در پی شتاب دریافت چرخش ویروس کرونا و افزایش کلیۀ شاخص های شیوع برای مقابله با فرایند فزایندۀ آن اتخاذ شده است.

در همین حال، دانشگاه ها نیز باید حضور دانشجویان در کلاس ها و تالارهای آموزشی را به میزان 50 درصد کاهش دهند. رستوران ها با این حال با رعایت دستورالعمل های سختگیرانه تری می توانند در ساعات مشخص شده به کار خود ادامه دهند.

هدف از برقراری تمهیدات تازه که از سوی دیدیه لَلمان، فرماندار انتظامی پاریس، اعلام شد، کُند کردن شیوع بیماری به منظور پیشگیری از اشباع ساختار بیمارستانی و درمانی منطقه است.

بگفتۀ اورِلیَن روسو، مدیر کل بهداشت استان ایل دو فرانس، روز گذشته نرخ اشغال تخت های مراقبت های ویژۀ بیمارستانی از سوی بیماران مبتلا به کوویدـ19 از 36 درصد فراتر رفته است و از حال می دانیم که این نرخ، پانزده روز دیگر به 50 درصد خواهد رسید.

محدودیت های تازه در بارۀ کافه ها و رستوران ها که می توانند رعایت فاصلۀ اجتماعی را با دقت بیشتری به اجرا گذارند، نمی گردد. این چنین، رستوران ها در پاریس و حومه با بکار بستن دستورالعمل تازۀ بهداشتی گگردده خواهند ماند.

برگزاری کلیۀ گردهمائی های دانشجویی و خانوادگی در تالارهای اجتماعات نیز برای مدت اعلام شده ممنوع است. برگزاری مراسم ازدواج در شهرداری ها و کلیساها با رعایت فاصلۀ اجتماعی و داشتن ماسک آزاد است، اما برگزاری جشن ازدواج در تالارهای اجتماعات ممنوع خواهد بود.

فروشگاها و مراکز خرید باید ترتیبی اتخاذ کنند که به ازای هر 4 مترمربع مساحت حداکثر تنها یک مشتری را بپذیرند.

دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی نیز باید میزان حضور شاگردان خود را به 50 درصد ظرفیت معمول کاهش دهند.

مسابقات ورزشی در فضای باز حداکثر تنها با حضور 1000 تماشاچی برگزار خواهد شد مگر آنکه ظرفیت عادی محل برگزاری کمتر از هزار نفر باشد. دراین صورت شمار تماشاچیان نمی تواند از نصف ظرفیت پذیرش تجاوز کند.

فرماندار انتظامی پایتخت با اشاره به اینکه وی به دلیل عدم توجه بعضی هر روز ناگزیر به صدور دستور بستن شماری کسب و کار است، هشدار داد که با افراد و موسساتی که به ترتیبات اعلام شده عمل نکنند، به شدت رفتار خواهد نمود

منبع: ایرنا
انتشار: 20 مهر 1399 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 704

به "خبرنگاران بحران کرونا، پاریس 15 روز تعطیل اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بحران کرونا، پاریس 15 روز تعطیل اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید