خبرنگاران عراقچی: چین و روسیه تقریبا در همه موارد با ما همراهند

به گزارش بازی های اندروید، تهران- خبرنگاران- سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران با تاکید براینکه چین و روسیه تقریبا در همه موارد با ما همراهند،گفت: تمام تحریم هایی که بعد از اجرایی شدن برجام وضع شده اند؛ چه آنها که در دوره اوباما و چه آنها که در دوره ترامپ وضع شده اند باید لغو شوند.

خبرنگاران عراقچی: چین و روسیه تقریبا در همه موارد با ما همراهند

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش بامداد چهارشنبه خبرنگاران، رئیس هیات مذاکره کننده ایرانی در وین در خاتمه دور جدید گفت وگوهای کمیسیون مشترک برجام در گفت وگویی درباره تحریم های موسوم به کاتسا تایید کرد که ایران بر لغو همه تحریم ها از جمله کاتسا تاکید دارد.

عراقچی درباره ترتیبات اقدامات آمریکا و ایران توضیح داد: مواضع ما هیچ تغییری ننموده است. آمریکا ابتدا باید همه تحریم ها را لغو کند و ایران تنها پس از راستی آزمایی لغو تحریم های آمریکا، به تعهدات برجامی خود بازمی گردد و این موضع ایران تغییر نخواهد کرد.

وی در عین حال با اشاره به کارگروه سوم کمیسیون مشترک که از فردا در وین شروع به کار می نماید و پیشتر با عنوان کارگروه ترتیبات و توالی (sequence) شناخته می شد، گفت: این کمیسیون بر روی اقدامات عملی یا (practical arrangements) متمرکز خواهد شد. وظایف این کارگروه علاوه بر آنالیز نحوه راستی آزمایی و مدت زمان آن، مشخص جدول زمانی اقدامات همه طرف ها برای انجام تعهداتشان خواهد بود.

رئیس هیات مذاکره کننده ایرانی در پاسخ به پرسشی در مورد تحریم های موسوم به چرخه دلار یا U-turn که مانع اصلی تعاملات بانکی ایران و مانع عظیم بهره مندی ایران از منابع برجام است و اینکه آیا ایران برداشته شدن این تحریم ها را نیز مطالبه نموده، افزود: آنالیز این موضوع را باید به کارشناسان بسپاریم.

وی در عین حال افزود: در حال حاضر در حال کار کردن بر روی موضوع تبدیل پول های مختلف هستیم.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه با تأکید مجدد بر اینکه ایران نمی پذیرد که گفت وگوها بدون نتیجه ادامه یابد، گفت: اگر احساس کنیم سایر طرف ها جدیت لازم را ندارند، گفت وگوها را متوقف می کنیم.

مذاکره کننده ارشد ایرانی در نشست وین افزود: هنوز به این نتیجه نرسیده ایم.

رئیس هیات ایرانی حاضر در کمیسیون مشترک برجام ادامه داد: تصمیم گرفتیم کار دو کارگروه قبلی که یکی موضوع تحریم های آمریکا و دیگری اقدامات هسته ای ایران را آنالیز می نماید، فشرده تر گردد.

عراقچی همچنین از همسانی مواضع چین و روسیه با ایران ابراز رضایت کرد و گفت: قبل از جلسه امروز کمیسیون مشترک در گفت وگوهای دو و سه جانبه با هیئت های چینی و روسی متوجه شدیم تقریبا در همه موارد با آنها اشتراک مواضع داریم.

منبع: ایرنا
انتشار: 24 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1400 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 1125

به "خبرنگاران عراقچی: چین و روسیه تقریبا در همه موارد با ما همراهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران عراقچی: چین و روسیه تقریبا در همه موارد با ما همراهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید