خبرنگاران عوارض آزادراه تهران - شمال 25 تا 35 هزار تومان مشخص شد

به گزارش بازی های اندروید، تهران - خبرنگاران - نرخ عوارض آزادراه تهران - شمال برای روزهای عادی سال مبلغ 25 هزار تومان و برای روزهای اوج سفر 35 هزار تومان معین شد.

خبرنگاران عوارض آزادراه تهران - شمال 25 تا 35 هزار تومان مشخص شد

این نرخ از امروز برای اجرا به دستگاههای مربوطه ابلاغ شد.

پیش تر امیرمحمود غفاری معاون وزیر راه و شهرسازی به بازی های اندروید گفته بود برای ساخت آزادراه تهران - شمال 10 برابر آزادراه های معمولی هزینه شده است و نمی گردد از سرمایه گذار که بخش غیر دولتی است درخواست داشت تا بیشتر از حد معقول تخفیف دهد.

با این حال دولت کوشش کرد با فرمول های پیشنهادی خود و بدون لطمه به بخش خصوصی و سرمایه گذار که در این پروژه بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی است، به وسیله افزایش طول دوره بازگشت سرمایه، رقم نهایی را با تخفیف معین کند.

قطعه یک آزادراه تهران- شمال بعد از 24 سال، بهمن سال جاری به بهره برداری آزمایشی رسید و قرار است فردا (سه شنبه، ششم اسفندماه) به صورت رسمی افتتاح گردد.

طول قطعه یک آزادراه تهران - شمال32 کیلومتر است که با افتتاح این قطعه مسافت بین شهر تهران تا چالوس 60 کیلومتر کاهش خواهد یافت.

با افتتاح قطعه یک این آزادراه جهت تردد از جاده فعلی به طول90 کیلومتر به 32 کیلومتر کاهش خواهد یافت که علاوه بر کاهش حداقل یک ساعت و نیم در زمان سفر، موجب صرفه جویی متوسط حدود 10 لیتری بنزین در روزهای عادی و بیش از 15 لیتری در ایام پر ترافیک به ازای هر سفر - خودرو می گردد.

ارزش فعلی آزادراه تهران- شمال 10 هزار میلیارد تومان است.

منبع: ایرنا
انتشار: 21 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 318

به "خبرنگاران عوارض آزادراه تهران - شمال 25 تا 35 هزار تومان مشخص شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران عوارض آزادراه تهران - شمال 25 تا 35 هزار تومان مشخص شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید