خبرنگاران 97 درصد روستاهای سلماس دارای طرح هادی است

به گزارش بازی های اندروید، ارومیه- خبرنگاران- سرپرست بنیاد مسکن سلماس با اشاره به وجود 143 روستا در این شهرستان گفت: از این تعداد، طرح هادی روستایی در 140 روستای بالای 20 خانوار این شهرستان با 97 درصد پوشش تهیه شده است.

خبرنگاران 97 درصد روستاهای سلماس دارای طرح هادی است

سجاد پیرمراغه روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه کرد: همچنین در حال حاضر، طرح هادی در 43 روستا با پوشش 30 درصدی اجرایی شده است.

وی تاکید نمود: از این تعداد روستایی که طرح هادی اجرا شده، 6 روستا در بخش کوهسار و باقی در بخش مرکزی قرار دارند.

سرپرست بنیاد مسکن سلماس گفت: طرح هادی روستایی از جمله اقدامات موثر دولت در توسعه و عمران زیربنایی روستاها و کاهش مهاجرت به شهرهاست و باید مورد توجه قرار گیرد.

پیرمراغه ادامه داد: اجرای سنگ فرش و آسفالت، احداث پیاده راه و اصلاح شبکه معابر از اقداماتی است که در قالب طرح هادی در روستاهای بالای 20 خانوار انجام می گردد.

وی گفت: طرح هادی روستایی برای ساماندهی و اصلاح بافت موجود، نحوه استفاده از زمین برای عملکردهای مختلف از جمله مسکونی، تولیدی، تجاری و کشاورزی، ساماندهی تاسیسات، تجهیزات عمومی روستایی اجرا می گردد.

وی اعلام کرد: اصلاح و بازگشایی معابر، جدول گذاری، آسفالت و سنگ فرش معابر، ساماندهی فضای سبز و ایجاد محل بازی بچه ها از دیگر اهداف اجرای طرح هادی است.

شهرستان سلماس با 143 روستای بالای 20 خانوار در 2 بخش مرکزی و کوهسار در شمال آذربایجان غربی واقع شده است.

2 هزار و 725 روستای دارای سکنه در آذربایجان غربی وجود دارد که 2 هزار و 200 روستا از این تعداد دارای جمعیت بالای 20 خانوار بوده و نقشه طرح هادی در همه این روستاها اجرا شده است؛ طرح هادی روستایی با هدف ایجاد تسهیلات لازم جهت بهبود مسکن روستاییان، راهنمایی فیزیکی روستاها و تامین عادلانه امکانات انجام می گیرد.

پایه چنین طرح هایی در کشور از سال 1362 هجری شمسی و تحت عنوان روان بخشی روستاها در یکی از نقاط روستایی شهرستان شهرکرد و توسط وزیر مسکن و شهرسازی وقت به اجرا گذاشته شد و در سال های بعد به خصوص از سال 1366 هجری شمسی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با جدیت تمام پیگیری شد؛ تجدید حیات و راهنمایی روستاها از ابعاد کالبدی، مالی، اجتماعی و فرهنگی از جمله اهداف مورد نظر در این طرح هاست.

منبع: ایرنا
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 853

به "خبرنگاران 97 درصد روستاهای سلماس دارای طرح هادی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 97 درصد روستاهای سلماس دارای طرح هادی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید