خودداری اروپا از صدور قطعنامه علیه ایران بهترین راه چاره بود

به گزارش بازی های اندروید، به گزارش خبرنگاران، ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده روز پنج شنبه در نشست خبری روزانه خود گفت که واشنگتن از پیشنهاد رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در خصوص مسائل بی پاسخ مانده برنامه هسته ای ایران پشتیبانی می نماید.

خودداری اروپا از صدور قطعنامه علیه ایران بهترین راه چاره بود

با ما سفر کنید و با قیمت های تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

وی در ادامه اضافه نمود که سه کشور اروپایی در حمایت کامل از ایالات متحده به این جمع بندی رسید که بهترین راه برای حمایت از رویه آژانس بین المللی انرژی اتمی، خودداری از ارائه پیش نویس قطعنامه [ضد ایرانی] در نشست شورای حکام است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اضافه نمود: ما از نتیجه نشست شورای حکام درباره ایران و طرح ارائه شده توسط مدیرکل آژانس اتمی خرسندیم و می دانیم که مدیرکل آژانس برنامه ای واقع بینانه پیشنهاد نموده که ایران آن را پذیرفته است.

ند پرایس در ادامه در پاسخ به پرسشی در مورد موضع واشنگتن در قبال تبادل نظرهای احتمالی میان ایران و آمریکا ظرف هفته های آینده گفت: چیزی که همیشه گفته ایم این است که ما نه خوش بین هستیم و نه بدبین. ما در عرصه دیپلماسی، هوشیار هستیم و می دانیم که با شرکایمان یعنی سه کشور اروپایی در این خصوص تعامل داریم.

وی اضافه نمود: ما یک طرح راهبردی موسوم به پایبندی در برابر پایبندی پیشنهاد نموده ایم: اگر ایران به پایبندی کامل به برجام برگردد، ایالات متحده آماده انجام اقدامی مشابه خواهد بود.

رافائل گروسی مدیرکل آژانس اتمی نیز روز پنج شنبه گفت که ایران مایل است در نشستی با حضور کارشناسان فنی آژانس پیرامون مسائل جاری از جمله کشف اخیر ذرات اورانیوم در سایت های هسته ای تبادل نظر کند.

لازم به ذکر است، به رغم انتشار اخباری مبنی بر احتمال به رأی گذاشته شدن قطعنامه محکومیت ایران در روز آدینه 15 اسفندماه در شورای حکام، بخش عربی صفحه توئیتر شبکه الجزیره روز پنج شنبه (به وقت تهران) در پیامی فوری از تصمیم تروئیکای اروپایی برای پس دریافت پیش نویس طرح محکومیت ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی خبر داده بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 1027

به "خودداری اروپا از صدور قطعنامه علیه ایران بهترین راه چاره بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودداری اروپا از صدور قطعنامه علیه ایران بهترین راه چاره بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید