دستور روحانی برای اصلاح ضوابط سنی وام ازدواج ، دریافت وام ازدواج با محدودیت سنی روبرو شد

به گزارش بازی های اندروید، رئیس جمهور در پی درخواست وزیر ورزش و جوانان برای اصلاح ضوابط سنی اعطای وام ازدواج، به معاون اول خود و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور دستور رسیدگی و اصلاح قانون داد.

دستور روحانی برای اصلاح ضوابط سنی وام ازدواج ، دریافت وام ازدواج با محدودیت سنی روبرو شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، چندی پیش سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان با پیگیری معاونت امور جوانان و دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان نامه ای برای رییس جمهور ارسال کرد مبنی بر این که آنالیز های تحلیلی به عمل آمده در مورد افزایش وام ازدواج طی چند سال گذشته یاری شایانی به ازدواج این قشر نکرده و حتی شاهد ازدیاد مواردی از قبیل خرید و فروش وام، ازدواج اجباری، طلاق و ازدواج مجدد با هدف اخذ تسهیلات مذکور و... شده است.

در این نامه وزیر ورزش و جوانان آورده است: به استناد گزارشات دریافتی از بانک مرکزی، آنالیز های میدانی و نیز رصد اخبار رسانه ها مبنی بر تحلیل آماری وام های پرداختی، تعداد متقاضیان دریافت وام ازدواج با میانگین سنی بالای 60 سال و زیر 15 سال که خارج از عرف سن مناسب فرزند آوری هستند رو به افزایش است که با عنایت به هدف دولت از این امر در راستای تسهیل ازدواج بهنگام جوانان، خواهشمند است دستور فرمایید ضوابط و قوانین مرتبط با اعمال محدودیت سنی 18 تا 40 سال و اعطای این تسهیلات صرفاً برای ازدواج نخست به عنوان مصوبه دولت آنالیز و به بانک مرکزی ابلاغ گردد.

در جواب این نامه دکتر روحانی رییس جمهور کشورمان به دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و دکتر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور دستور داد: فوری آیین نامه و یا در صورت لزوم قانون اصلاح گردد یا در جلسه شورای هماهنگی مالی مطرح گردد که سن افراد متقاضی وام ازدواج صرفاً 18 تا 40 سال باشد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 586

به "دستور روحانی برای اصلاح ضوابط سنی وام ازدواج ، دریافت وام ازدواج با محدودیت سنی روبرو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور روحانی برای اصلاح ضوابط سنی وام ازدواج ، دریافت وام ازدواج با محدودیت سنی روبرو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید