دستگاهی برای از بین بردن ویروس کرونا در هوا ساخته شد

به گزارش بازی های اندروید، علی سیف پور ابوالحسنی مدیر عامل شرکت دانش بنیان در تبادل نظر با خبرنگار مهر اظهار کرد: با شیوع کرونا در کشور، در صدد برآمدیم تا در این شرکت تجهیزی برای میکروب زدایی و ویروس زدایی از سطوح و هوا برای مقاصد خانگی طراحی کنیم.

دستگاهی برای از بین بردن ویروس کرونا در هوا ساخته شد

وی با بیان اینکه ما بیش از 50 سال است که کارکرد اشعه یو وی را برای گندزدایی از آب، هوا و سطوح مورد آنالیز قرار دادیم، بیان نمود: نمونه هایی از این محصولات در اتاق های عمل مورد استفاده قرار می گیرند که محصولات شرکت ما نیز در اتاق های عمل استفاده می گردد.

مدیر این شرکت دانش بنیان اضافه کرد: این دستگاه در سطح خانگی استفاده می گردد و قیمت پایینی دارد و می تواند ویروس ها را در هوا که قابل رؤیت نیستند از بین ببرد.

وی با تاکید بر اینکه 80 درصد تجهیزات این دستگاه ایرانی است، مطرح نمود: این دستگاه برای مکان هایی که نمی توان شستشو را به صورت کلی انجام داد به کار می رود؛ آسانسور، خودپرداز و … از جمله فضاهایی هستند که این دستگاه در آنجا کاربرد دارد.

ابوالحسنی در مورد ویژگی های دستگاه گفت: این دستگاه با استفاده از اشعه UV و نوع UVC با طول موج 280 نانو کار می نماید که برای مقاصد خانگی ساخته شده و میکرو ارگانیسم های هوا و سطوح را از بین ببرد. از آنجایی که سطوح را می بینیم ولی هوا را نمی بینیم از این رو استفاده از این دستگاه از اهمیت بالایی برخوردار است.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان با تاکید بر اینکه ما برای فراوری انبوه احتیاج داریم که تحقیقات نهایی را مورد آنالیز قرار دهیم، گفت: اشعه یو وی برای پوست و چشم خطرناک است اما در این محصول مواد ایمنی لحاظ کردیم که خطری برای افراد نداشته باشد.

به گفته وی، این دستگاه در محیط های تاریک می تواند محیط را به خوبی ضد عفونی کند و در هر زمان که لازم باشد خاموش می گردد. اما طی آزمایش هایی که شده دستگاه طی یک ساعت یک محیط را عاری از هر گونه ویروس و میکروارگانیسم می نماید.

وی با بیان اینکه ضدعفونی کردن محیط های پررفت و آمد مانند آسانسورها، خیابان ها، مترو و… با اشعه UV احتیاجمند برنامه ریزی دقیق است، ادامه داد: زمانی که محیط های فوق خالی از انسان است، می توان به وسیله اشعه به گندزدایی پرداخت تا از اثرات سو اشعه UV جلوگیری کرد.

ابوالحسنی با بیان اینکه این دستگاه در ورودی منازل به کار می رود که نمی توانیم با مواد شوینده آن را پاکیزه کنیم، گفت: استند UVC برای از بین بردن میکروارگانیسمها به تایمر و سنسور حرکتی مجهز است و در صورت وجود نور مرئی، کارآیی اشعه UV تا 80 درصد کاهش می یابد.

به گفته مدیر این شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، اشعه UV برای پوست و چشم مضر است به همین دلیل تمهیدات لازم برای خاموش شدن اتوماتیک تجهیز در زمان حضور افراد در آن دیده شده است.

مدیرعامل شرکت به بخش دوم تحقیقات این شرکت درباره کرونا نیز اشاره نمود و گفت: این شرکت طی تحقیق و آنالیز هایی متوجه شد که شاید بتوان به وسیله ارسال فرکانس هایی غیرمضر برای انسان، ارتعاشاتی در ویروس ایجاد کرد و آن را از بین برد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 456

به "دستگاهی برای از بین بردن ویروس کرونا در هوا ساخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگاهی برای از بین بردن ویروس کرونا در هوا ساخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید