دومین واکسن کرونای نوترکیب در آستانه فاز انسانی

به گزارش بازی های اندروید، دکتر حسن جلیلی در مصاحبه با خبرنگاران با بیان اینکه فراوری انبوه واکسن کرونا، یکی از گلوگاه های جدی برای فراوری واکسن کرونا است، اظهار کرد: از این رو خط فراوری یک تا دو میلیون دوز واکسن کرونا مبتنی بر پلتفرم ویروس کشته شده (کوویران) در ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.

دومین واکسن کرونای نوترکیب در آستانه فاز انسانی

وی با اشاره به فاز سوم برنامه های ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در راستای توسعه خط فراوری واکسن کرونا اضافه کرد: این خط فراوری قرار است تا 10 میلیون دوز واکسن کرونا افزایش پیدا کند.

واکسن نوترکیب آماده تست بالینی

جلیلی درباره پلتفرم های فراوری واکسن توسط ستاد اجرایی امام و مؤسسه برکت گفت: مؤسسه برکت در زمینه فراوری واکسن کرونامبتنی بر پلتفرم های Inactivated، DNA ،Subunit، Recombinant، mRNA، سلول بنیادی فعالیت می نماید.

وی با بیان اینکه از این میان تنها پلتفرم ویروس کشته شده به فاز اول انسانی راه یافته است، گفت: واکسن کرونا مبتنی بر Recombinant یا نوترکیب از بقیه پیشرفت بهتری داشته و ظرف چند ماه آینده وارد فاز انسانی می گردد. این واکسن در حال آماده سازی مستندهای مربوطه برای اخذ مجوز از وزارت بهداشت است.

مدیر پروژه واکسن سازی ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) در مورد برنامه ها برای تزریق چه میزان دوز واکسن و تعداد افراد در مرحله تست بالینی گفت: هنوز در این خصوص نمی توان با قطعیت تعیین کرد اما با تحویل مدارک طی چند هفته آینده به وزارت بهداشت برای صدور مجوز انسانی درخواست می دهیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 فروردین 1400 بروزرسانی: 9 فروردین 1400 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 1042

به "دومین واکسن کرونای نوترکیب در آستانه فاز انسانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین واکسن کرونای نوترکیب در آستانه فاز انسانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید