رئیس جدید سازمان اطلاعات سودان منصوب شد

به گزارش بازی های اندروید، شورای حاکمیتی سودان به دنبال شورش ناکام عناصر سازمان اطلاعات این کشور در خارطوم استعفای رئیس این سازمان را پذیرفت و رئیس جدید آن را منصوب کرد.

رئیس جدید سازمان اطلاعات سودان منصوب شد

به گزارش گروه بین الملل بازی های اندروید، شورای حاکمیتی سودان به ریاست عبدالفتاح البرهان که مسئولیت اداره دوره انتقالی در سودان را برعهده دارد روز پنجشنبه ژنرال جمال عبدالمجید را به عنوان رئیس سازمان اطلاعات عمومی این کشور منصوب کرد.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، شورای حاکمیتی سودان با انتشار بیانیه ای در صفحه فیس بوک خود گفت که به دنبال دفع شورش عناصری از سازمان اطلاعات سودان در خارطوم، رئیس شورای حاکمیتی در نشستی که روز پنجشنبه در کاخ ریاست جمهوری ترتیب داد، استعفای ابوبکر مصطفی دمبلاب رئیس سازمان اطلاعات این کشور را پذیرفت.

بازسازی ساختار سازمان اطلاعات و امنیت سودان که با اتهام های مربوط به سرکوب مخالفان در زمان حکومت عمر البشیر روبروست یکی از خواسته های اصلی در جریان اعتراضات ضد حکومتی بود که به سرنگونی عمر البشیر منجر شد، اما بسیاری از شخصیت های امنیتی سودان که دولت انتقالی جدید این کشور آنها را برکنار کرد بدون تحویل سلاح هایشان به پادگان ها بازگشتند.

عبدالفتاح البرهان رئیس شورای حاکمیتی سودان روز چهارشنبه اعلام نمود که همه مقرهای واحد عملیات متعلق به سازمان اطلاعات عمومی سودان در خارطوم پس از درگیری مسلحانه با شورشیان به کنترل نیروهای مسلح این کشور در آمده است.

محمد حمدان دقلو معاون شورای حاکمیتی و فرمانده نیروهای پشتیبانی سریع سودان، صلاح قوش مدیر سابق سرویس امنیت و اطلاعات سودان را به دست داشتن در شورش در خارطوم متهم کرد؛ صلاح قوش از زمان سرنگونی رژیم عمر البشیر از سودان فرار کرد و به مصر گریخت.

حکومت عمر البشیر، رئیس جمهور پیشین سودان در 22 فروردین ماه با دخالت ارتش این کشور سرنگون شد و به دنبال آن ارتش سودان قدرت را به دست گرفت و شورای نظامی انتقالی به ریاست ژنرال عبدالفتاح البرهان برای اداره دوره انتقالی تشکیل شد.

عمر مرحله انتقالی سودان سه سال است که 21 ماه ریاست شورای حاکمیتی سودان بر عهده البرهان است و پس از آن یک عضو غیر نظامی این شورا به مدت 18 ماه ریاست آن را برعهده می گیرد.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 203

به "رئیس جدید سازمان اطلاعات سودان منصوب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جدید سازمان اطلاعات سودان منصوب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید