رئیس مجلس لبنان: تغییر در دولت مطرح نیست

به گزارش بازی های اندروید، رئیس مجلس لبنان در واکنش به اظهارات تعدادی از شخصیت های وابسته به 14 مارس که خواهان برکناری دولت یا تغییر در آن هستند، بیان نمود، فعلا این گزینه مطرح نیست.

رئیس مجلس لبنان: تغییر در دولت مطرح نیست

به گزارش گروه بین الملل بازی های اندروید، تظاهرات مسالمت آمیز مردم لبنان امروز (سه شنبه) وارد سیزدهمین روز شده و برخی احزاب وابسته به جریان 14 مارس بر برکنار دولت فعلی یا تغییر در کابینه و تغییر برخی وزرا اصرار دارند.

نبیه بری رئیس مجلس لبنان در واکنش به این موضوع اعلام کرد، تغییر در دولت تا کنون مطرح نیست، چه کسی تضمین می کند که تحرکات در همین حد متوقف شود و مطالبات دیگری منجر به ریختن مردم به خیابان ها نشود؟ خصوصا اینکه مطالبات معترضان متفاوت است.

بر اساس گزارش روزنامه الجمهوریه، بری درباره خلأ قدرت در لبنان هشدار داد و در ادامه اعلام کرد: روش بستن مسیرها در درجه اول به خود تظاهرات کنندگان آسیب می زند.

وی در پاسخ به سوالی درباره شیوه تعامل نرم ارتش لبنان با معترضان و عاملان مسدودکنندگان مسیرها گفت: از خود ارتش بپرسید.

بری در جواب سوال دیگری درباره امکان گفت وگویش با کنندگان معترضان گفت: رئیس جمهور میشل عون آمادگی خود را برای گفت وگو با آنها اعلام و درهای بعبدا را به رویشان باز کرده است.

در ادامه از رئیس مجلس لبنان پرسیده شد چرا مستقیما با لبنانی ها و تظاهرات کنندگان صحبت نمی کند، وی پاسخ داد، هووز هیچ راه حلی وجود ندارد که بتوان بر اساس آن با معترضان سخن گفت.

سمیر جعجع رئیس حزب القوات اللبنانیه در ابتدای ناآرمی های لبنان از استعفای حزب خود در دولت با چهار وزیر خبر داد و میشل عون رئیس جمهور را مسؤول وضعیت فعلی کشور دانست.

روزنامه رأی الیوم در یادداشتی به قلم کمال خلف نوشت: محافل سیاسی سرعت استعفای حزب القوات اللبنانیه را اینگونه تفسیر می کنند که این اقدام هماهنگ با تمایل سعودی برای استعفای دولت سعد الحریری است. سمیر جعجع در حال حاضر نزدیکترین فرد به عربستان سعودی در لبنان است و (این اقدام وی) به شکلی غیرمستقیم موضعش را منعکس کرده است (جزئیات بیشتر).

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 26 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 3

به "رئیس مجلس لبنان: تغییر در دولت مطرح نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس مجلس لبنان: تغییر در دولت مطرح نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید