رزمایش دریایی روسیه با حضور رزمناو هسته ای

به گزارش بازی های اندروید، نیروی دریایی روسیه اطلاع داد که رزمایش دریایی این کشور در دریای برنتز با حضور رزمناو هسته ای پیوتر ولیکی شروع شده است.

رزمایش دریایی روسیه با حضور رزمناو هسته ای

دفتر رسانه ای ناوگان دریایی روسیه روز آدینه گفت که رزمناو موشکی هسته ای ناوگان شمالی پیوتر ولیکی و همچنین هواپیماها و بالگردهای نیروی هوایی و دفاع هوایی ارتش رزمایش خود را در دریای برنتز شروع کردند.

در این بیانیه آمده است: رزمناو پیوتر ولیکی وظایف آموزشی خود در محدوده دریایی در دریای برنتز را در تعامل با هواپیماها و بالگردهای نیروی هوایی و دفاع هوایی ارتش شروع نموده است.

در مرحله نخست رزمایش ، خدمه ناو، عملیات سامانه های فنی-رادیویی کروز را در فرکانس های مختلف برای شناسایی و رهگیری اهداف هوایی کنترل کردند.

همچنین یک هواپیمای جنگی ضد زیردریایی یک هدف را در این رزمایش شبیه سازی کرد. پس از آن، بالگرد ضد زیردریایی Ka-27 اقدام به جستجو برای یافتن زیردریایی دشمن کرد.

اندکی پس از آن، خدمه رزمناو پیوتر ولیکی با استفاده ازسلاح و مهمات، مجموعه ای از زرمایش جنگ ضد زیردریایی و دفاع هوایی را برای تکمیل آموزش نظامی به کار برد.

رزمناو پیوتر ولیکی بزرگترین رزمناو تهاجمی بدون هواپیمایی است که پیشران هسته ای دارد. این رزمناو برای حمله به اهداف گسترده سطحی طراحی شده و دارای تمامی دفاع های ضد هوایی و زیر دریایی است.

این رزمناو مجهز به موشکهای کروز گرانیت و سامانه های دفاع هوایی و موشک های سطح به هوا و مهمات ضد زیردریایی است.

در پی افزایش تنش مسکو با کشورهای غربی، رزمایش و تمرین های نظامی روسیه افزایش داشته است.

ینس استولتنبرگ دبیر کل پیمان آتلانتیک شمالی گفت که ناتو همچنان هوشیار باقی خواهد ماند و به تقویت سیاست بازدارندگی و حمایت از همپیمانان در مقابله با اقدامات نگران نماینده روسیه ادامه خواهد داد.

استولتنبرگ با اشاره به تحرکات روسیه در مرز اوکراین گفت: با وجود عقب نشینی بعضی از نیروها، روسیه همچنان بخش عمده ای از نیروها و تجهیزات خود را در مرز نگه داشته و اجازه دریانوردی آزادانه در دریای سیاه را نمی دهد که این بسیار نگران نماینده است.

اوکراینی ها طی هفته های گذشته روسیه را به استقرار نیروهای نظامی در اطراف مرزهای مشترک متهم نموده و مدعی شدند جدایی طلبان تحت حمایت روسیه به صورت سیستماتیک، آتش بس در شرق اوکراین را نقض می نمایند.،فارس

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 19 تیر 1400 بروزرسانی: 19 تیر 1400 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 1215

به "رزمایش دریایی روسیه با حضور رزمناو هسته ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رزمایش دریایی روسیه با حضور رزمناو هسته ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید