روسیه در دریای سیاه رزمایش هوایی برگزار کرد

به گزارش بازی های اندروید، درحالی که روابط روسیه و سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) پرتنش است و دو طرف در برابر یکدیگر قدرت نمایی می نمایند، وزارت دفاع روسیه از برگزاری رزمایش دریایی، زمینی و هوایی این کشور بر فراز دریای سیاه اطلاع داد.

روسیه در دریای سیاه رزمایش هوایی برگزار کرد

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

وزارت دفاع روسیه روز پنجشنبه در گزارشی که در شبکه تلویزیونی زویوزدا متعلق به این سازمان منتشر شد، درباره این رزمایش دو روزه اعلام نمود: هدف از این رزمایش تجسس در دریای سیاه و شناسایی ناوها و اهداف تهدیدنماینده روسیه و مقابله با این تهدیدها بود.

این رزمایش در سواحل شبه جزیره کریمه برگزار گردید و در آن واحدهای موشکی مجهز به سامانه های موشکی بال شرکت داشتند و براساس سناریوی رزمایش، واحدهای نظامی شرکت نماینده در آن می بایست ناوهای دشمن فرضی را شناسایی و نابود می کردند و برای این منظور از موشک های بال استفاده شد.

در این رزمایش، هواپیماهای بمب افکن سوخو-24 ام و جنگنده های سوخو-30 اس. ام مستقر در یک پایگاه دریایی ساحلی روسیه در دریای سیاه، اهداف دشمن فرضی را هدف بمباران قرار داده و نابود کردند.

خدمه این هواپیماها همچنین موظف بودند تردد ناوهای دشمن در آبهای بین المللی در دریای سیاه را نظارت نمایند و جنگنده ها و بمب افکن های روسی تا فاصله 150 کیلومتر از سواحل کریمه در دریای سیاه پرواز کردند.

هواپیماهای روسی در آبهای خارج از حریم هوایی روسیه در دریای سیاه، ناو آمریکایی دونالد کوک مجهز به موشک های بالدار تام هاوک را شناسایی کردند که چندی پیش برای انجام یک ماموریت دریایی دیگر و گشت زنی وارد دریای سیاه شده است.

شبکه یک تلویزیون روسیه نیز امروز در گزارشی اظهار داشت که افزایش فعالیت نظامیان روسی در دریای سیاه به خاطر افزایش تنش های نظامی در این منطقه است که آمریکا به همراهی ناتو بوجود آورده است.

براساس گزارش این رسانه، نظامیان روسیه دیروز سه هزار کیلومتر مربع محدوده دریایی در دریای سیاه را بدون اعلام دلیل آن به روی کشتی ها و هواپیماهای مسافربری بستند.

روابط روسیه و ناتو در هفت سال اخیر پس از روی کارآمدن دولت جدید غرب گرا در اوکراین تیره و پرتنش شده است.

ناتو در این مدت برای تحت فشار قرار دادن روسیه در مساله اوکراین و قطع یاری ها و حمایت های مسکو از روس تبارهای جدایی طلب مناطق شرق اوکراین، ده ها رزمایش در مجاورت مرزهای روسیه برگزار نموده است.

بخش عمده این رزمایش های ناتو در دریای سیاه بوده و روسیه نیز برای قدرت نمایی، چند رزمایش در این پهنه آبی برگزار نموده است.

به گزارش رسانه های روسی ، ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو روز گذشته روسیه و چین را تهدید برای این پیمان خوانده و خواهان افزایش بودجه و مصارف نظامی این سازمان شد.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 اسفند 1399 بروزرسانی: 6 اسفند 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 975

به "روسیه در دریای سیاه رزمایش هوایی برگزار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه در دریای سیاه رزمایش هوایی برگزار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید