ظریف: همکاری منطقه ای، اولویت سیاست خارجی ایران است

به گزارش بازی های اندروید، محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران ضمن ابراز خرسندی از حضور در نشست شورای وزیران خارجه سازمان همکاری های مالی اکو، از اولویت همکاری منطقه ای در سیاست خارجی ایران سخن گفته است.

ظریف: همکاری منطقه ای، اولویت سیاست خارجی ایران است

به گزارش گروه بین الملل بازی های اندروید، وزیر خارجه ایران در پیامی توئیتری با اشاره به نشست شورای وزیران خارجه سازمان همکاری های مالی اکو در شهر آنتالیا در ترکیه، بر اولویت همکاری منطقه ای در سیاست خارجی ایران تاکید نموده است.

ظریف در این توئیت نوشت: از بودن در ترکیه و حضور در بیست و چهارمین نشست وزرای خارجه اکو راضی هستم. در حفظ سیاست خارجی ایران که طبق آن همسایگانمان همواره در اولویت اول قرار دارند، همکاری منطقه ای همچنان یک اولویت است. ما امیدواریم که این موضوع مورد استقبال همسایگان جنوبی مان هم قرار بگیرد.

ابراز امیدواری ظریف درباره استقبال همسایگان جنوبی ایران از اولویتهمکاری منطقه ای در حالی مطرح شده است که کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس از قبیل عربستان سعودی و بحرین، در ماه های گذشته بارها علیه ایران اتهام زنی های بی سندی در موضوعات مختلف منطقه ای وارد نموده اند.

وزیر خارجه ایران برای شرکت در نشست وزرای خارجه سازمان همکاری های مالی اکو بهشهر آنتالیا در ترکیه رفته و در حاشیه این نشست با همتای ترکیه ای خود دیدار نموده است.

ظریف طی سخنرانی در نشست آنتالیا گفت: ظـرفیت های اکو بـرای هـمگرایی و انـسجام اقـتصادی در مـنطقه مـا همچنان دسـت نـخورده بـاقی مـانـده اسـت. اولـویت اصلی دسـتور کار مـا می بـایست تـحقق اجـتماع اکو هـمراه بـا تـرویج صـلح و ثـبات و بھـروزی بیشتر مـردمـان مـنطقه و ارزش هـای غنی مشـترک بـاشـد.

به گفته وزیر خارجه ایران، سازمان همکاری مالی با برخورداری از جمعیتی نیم میلیارد نفری، موقعیت جـفرافیایی فـوق الـعاده، مـنابـع سـرشـار انـرژی و مـعدنی، مـنابـع انـسانی پیشرفـته، بـازار تـجاری بـزرگ و قـرابـت هـای فـرهنگی و تـاریخی تـمامی مـولـفه هـای مـوردنیاز بـرای موفقیت در ھمکاری چندجانبه میان ملت ها را دارا است (جزئیات بیشتر).

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 37

به "ظریف: همکاری منطقه ای، اولویت سیاست خارجی ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: همکاری منطقه ای، اولویت سیاست خارجی ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید