فرار از بی حوصلگی ناشی از خانه نشینی اجباری کرونا؛ دومینو بازی کنید

به گزارش بازی های اندروید، در این روزها که شیوع کرونا بسیاری را در خانه های خود حبس نموده، بازی کردن یکی از بهترین راه های فرار از بی حوصلگی و کلافگی است . برای بازی دومینو شما به ابزار خاصی احتیاج ندارید. نوعی بازی است که به وسیلهٔ قطعه های مستطیلی کوچکی انجام می گردد. یک دست دومینو معمولاً از 28 عدد دومینوی مستطیلی تشکیل شده که هرکدام شامل دو مربع کنار هم هستند. روی هر مربع 0، 1، 2، 3، 4، 5، 6 نقطه وجود دارد.

فرار از بی حوصلگی ناشی از خانه نشینی اجباری کرونا؛ دومینو بازی کنید

جهت دریافت خدمات قیمت درب ضد سرقت فلزی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

اگر بسته این بازی را در خانه ندارید می توانید روی کاغذ همین اعداد را درست کنید و از بازی لذت ببرید.

بازی دومینو که در کشورمان به آن سنگ نیز می گویند با ساختن یک زنجیره از مهره های دومینو انجام می گردد. بازی با قرار دادن اولین دومینو آغاز شده و برای اضافه کردن یک دومینو جدید، باید یکی از مربع های دومینوی قبلی با مربعی که در انتهای دیگری است جفت گردد. این بدین معنی است که هر دو مربع باید تعداد نقاط یکسانی داشته باشند. بازیکنان بازی را با تعداد دومینوهای مساوی آغاز می نمایند و برنده کسی است که زودتر از همه دومینوهای موجود در دست خود را مصرف کند.

دومینو را می توان 2 و یا 4 نفره بازی کرد. در این بازی در ابتدا به هر نفر 7 مهره داده می گردد. در بازی 4 نفره تمام مهره ها پخش می شوند ولی در بازی 2 نفره 14 مهره در بانک قرار می گیرند. در هنگام بازی 4 نفره ، وقتی که نوبت به یک بازیکنان رسید و او مهره مورد نظر را نداشت، نوبت به بازیکن بعدی داده می گردد و در بازی دو نفره اگر بازیکن مهره مورد نظر را نداشت باید از بانک مهره بردارن تا مهره مورد نظر را در دستش داشته باشد.

در انتها هر کس مهره های خود را زودتر تمام کرد بازی تمام می گردد و تعداد نقاط روی مهره های دو رقیب دیگر که یکی در سمت راست و دیگری در سمت چپ او است شمرده شده و هر تیم یا بازیکنی که به امتیاز معین شده (معمولاً 104) را کسب کند، برنده بازی است. این روش بازی بسیار پایه ای است و برای انجام دومینو چهار نفره، می توان از روش های گوناگون و متنوع دیگر هم استفاده کرد.

آریا تاج الدین

منبع: چمدان
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 234

به "فرار از بی حوصلگی ناشی از خانه نشینی اجباری کرونا؛ دومینو بازی کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرار از بی حوصلگی ناشی از خانه نشینی اجباری کرونا؛ دومینو بازی کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید