قیمت مسکن حباب دارد، پیشنهاد جذاب وزیر برای مالکان، مردم به سامانه اسکان مراجعه نمایند

به گزارش بازی های اندروید، خبرنگاران- وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اجرای مالیات برخانه های خالی از 19 فروردین گفت:کسانی که خانه خالی زیاد دارند، در صورت عرضه به بازار ، آمادگی داریم به آنها زمین مرغوب شهری جهت ساخت وساز بدهیم.

قیمت مسکن حباب دارد، پیشنهاد جذاب وزیر برای مالکان، مردم به سامانه اسکان مراجعه نمایند

جهت دریافت خدمات پتینه کاری ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی درباره تأثیر ثبت اطلاعات ملکی اشخاص حقیقی و حقوقی در سامانه املاک و اسکان کشور گفت: ما فرایند شناسایی واحدهای خالی را انجام داده ایم اما در قانون هم آمده که باید همه افرادی که ملکی دارند، آن را در سامانه اسکان ثبت نمایند.

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، اسلامی گفت: ما 1 میلیون و 300 هزار خانه خالی را به سازمان امور اقتصادیاتی معرفی نموده ایم؛ همچنین طبق اصلاحیه جدید قانون اقتصادیات بر خانه های خالی، قانونگذار مردم را به ثبت اطلاعات ملکی خود در سامانه جامع املاک و اسکان و وزارت راه و شهرسازی را به تهیه زیرساخت های آن مکلف نموده است.

مردم از 19 فروردین به سامانه اسکان مراجعه نمایند

اسلامی گفت: همین تکلیف قانونی موجب شده تا شرایطی در وزارت راه و شهرسازی فراهم کنیم که مردم از 19 فروردین اطلاعات ملکی خود را در سامانه اسکان درج نمایند.

وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: دیتابیس ما در وزارت راه و شهرسازی کامل است و اگر مردم اطلاعات ملکی را وارد ننمایند، ما می دانیم که آنها چه تعداد املاک در اختیار دارند. اما فراخوانی که از 19 فروردین داریم، در حقیقت نوعی تأیید دریافت از آنهاست؛ داشتن مسکن برای زندگی و همچنین یک اقامتگاه در شهر دیگر برای آنها مجاز است؛ اما افزون بر آن، مشمول اقتصادیات مضاعف خواهد شد.

طی 3 ماهه پایانی 99، قیمت مسکن 25 درصد کاهش یافت

اسلامی با تأکید بر اینکه درج اطلاعات ملکی افراد در سامانه اسکان تأثیر به سزایی در کنترل قیمت در بازار مسکن خواهد داشت، ادامه داد: بر اساس اطلاعات سامانه املاک و مستغلات، به محض اینکه اجرای قانون اقتصادیات بر خانه های خالی را آغاز کردیم، در سه ماه پایانی سال گذشته 25 درصد قیمت مسکن کاهش یافت و عرضه نیز فراوان تر شد؛ بنگاه های معاملاتی، مملو از فایل هایی است که برای فروش در اختیار املاکی ها قرار گرفته است.

وی یادآور شد: در هر صورت عرضه بالاتر از طاقت بازار مسکن، حتماً به تعدیل قیمت ها یاری می نماید.

قیمت مسکن حباب دارد

وزیر راه و شهرسازی اضافه نمود: در کشور ما قیمت مسکن همچنان دچار حباب است و قیمت ها واقعی نیست.

وی اعلام کرد: تا کنون درخواستی از دولت برای تجمیع درآمدهای حاصل از انواع اقتصادیات های بخش مسکن در وزارت راه و شهرسازی نداشته ایم چون دولت به دنبال کسب درآمد از جهت اقتصادیات های مسکن نیست بلکه به دنبال تعادل بخشیدن به بازار است و دنبال این است که مسکن کالای سرمایه ای نبوده و از سوداگری و بورس بازی خارج گردد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: مسکن باید به عنوان کالای مصرفی در سبد اقتصادی مردم قرار گیرد برای ما هم تمام هدف این است که تمام پول هایی که برای سرمایه گذاری در مسکن وارد می گردد، به بخش فراوری راهنمایی گردد نه در بخش سوداگری.

آیا مالکان خانه های خالی از پس اقتصادیات های سنگین آن برمی آیند؟ / ‬ پیشنهاد جذاب برای مالکان

اسلامی درباره اینکه آیا بخش هایی از مردم می توانند از پس رقم اقتصادیاتی سنگینی که برای خانه های خالی معین می گردد، بربیایند یا خیر؟ گفت: نکته مهم این است که مالکان خانه های خالی یا واحد خود را به بازار اجاره بیاورند یا با فروش آن، برای سرمایه گذاری به بخش های دیگر مانند سایر بازارها منتقل نمایند؛ باید کاری کنیم که سرمایه گذاری در بخش مسکن، صرفاً به سمت فراوری برود.

وی تأکید کرد: کسانی که واحد مسکونی خالی زیادی دارند، در صورت عرضه این واحدها به بازار، آمادگی داریم در مقابل آن، زمین مرغوب شهری برای ساخت و ساز بدهیم.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 8 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 1098

به "قیمت مسکن حباب دارد، پیشنهاد جذاب وزیر برای مالکان، مردم به سامانه اسکان مراجعه نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت مسکن حباب دارد، پیشنهاد جذاب وزیر برای مالکان، مردم به سامانه اسکان مراجعه نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید