متخصصان: سرعت پایین واکسیناسیون عامل جهش های جدید ویروس

به گزارش بازی های اندروید، متخصص بیماری های مسری مستقر در شانگهای می گوید: سرعت پایین واکسیناسیون در برابر عفونت ویروس کرونا خطر گسترش سوی های جدید در سراسر جهان را افزایش می دهد.

متخصصان: سرعت پایین واکسیناسیون عامل جهش های جدید ویروس

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری به نقل از تاس، ژانگ ونهونگ، متخصص بیماری های مسری مستقر در شانگهای می گوید: سرعت پایین واکسیناسیون منجر به ظهور سویه های جدید ویروس کرونا می شود.

سازمان کنترل اپیدمیولوژیک چین برای اولین بار در سه هفته گذشته چندین مورد از ویروس کرونا را شناسایی کرده است.

مدیر و دبیر شعبه حزب گروه بیماریهای عفونی در بیمارستان هوآشان گفت: سرعت پایین واکسیناسیون در برابر عفونت ویروس کرونا خطر گسترش سوی های جدید در سراسر دنیا را افزایش می دهد.

وی ادامه داد: بیشتر دنیا هنوز واکسینه نشده است؛ روزنامه South China Morning Post به نقل از این متخصص نوشته است: حتی در کشورهایی که منابع فراوانی دارند، میزان واکسیناسیون به سختی می تواند به سطح ایمنی گله برسد که به طور موثری مانع از انتقال می شود؛ این رویه منجر به افزایش جهش ویورس و فراز آن از محافظت در برابر واکسن شده است.

سازمان کنترل اپیدمیولوژیک چین در 14 ماه می (4 روز پیش) برای اولین بار در سه هفته گذشته چندین مورد محلی از ویروس کرونا را شناسایی کرد. ابتلا به عفونت در استان آنهویی شرقی و استان لیائونینگ در شمال شرقی تأیید شد.

چین در حال حاضر شش واکسن علیه عفونت کروناویروس آماده و برای عرضه در بازار تولید کرده که شامل چهار واکسن غیرفعال، یک واکسن مبتنی بر آدنو ویروس و یک واکسن پروتئین نوترکیب می شود.

به گفته ژونگ نانشان، اپیدمیولوژیست برجسته چین، تا ماه ژوئن دولت قادر خواهد بود حدود 40 درصد از ساکنان چین، یعنی تقریبا 560 میلیون نفر از بیش از 1.4 میلیارد نفر را واکسینه کند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 تیر 1400 بروزرسانی: 12 تیر 1400 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 1202

به "متخصصان: سرعت پایین واکسیناسیون عامل جهش های جدید ویروس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متخصصان: سرعت پایین واکسیناسیون عامل جهش های جدید ویروس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید