مهلت ارائه اظهارنامه مالیات برارزش افزوده تابستان امروز به انتها می رسد

به گزارش بازی های اندروید، خبرنگاران- طبق اعلام مسئولان سازمان مالیاتی مؤدیان مالیاتی تا خاتمه امروز برای ارائه اظهارنامه مالیات برارزش افزوده تابستان امسال فرصت دارند.

مهلت ارائه اظهارنامه مالیات برارزش افزوده تابستان امروز به انتها می رسد

به گزارش خبرنگاران، مالیات بر ارزش افزوده بر قیمت تمام شده محصولات و خدمات وضع می شود که در نهایت این نوع مالیات از مصرف کنندگان دریافت می شود و نرخ آن همچنان 9 درصد که شامل شش درصد مالیات و سه درصد عوارض است.

در این بین، آخرین مهلت مشمولان این نوع مالیات برای ارائه اظهارنامه مالیاتی دوره تابستان سال جاری تا خاتمه امروز است که آن ها باید با مراجعه به سامانه مالیات بر ارزش افزوده به نشانی evat.ir به صورت الکترونیکی مالیات متعلقه را پرداخت کنند.

همچنین، کلیه واحدهای خدمات سازمان امور مالیاتی از ابتدای وقت اداری تا خاتمه ساعت 18 امروز به این منظور آماده خدمت رسانی مؤدیان هستند.

گفتنی است که اگر این دسته از مؤدیان مالیات مربوطه تود را پرداخت نکنند، جریمه های مالیاتی در انتظار آن ها خواهد بود.

در صورتی که آن ها بخواهند بدهی مالیاتی خود را با ارائه چک پرداخت کنند، باید چک رمزدار و قبوض الکترونیکی سه رقم آخر مبلغ صفر بوده و به بالا گرد شود که مبالغ گرد شده به عنوان طلب مؤدی منظور و در هنگام صدور برگ قطعی تسویه می شود. همچنین، باید در صورت ارائه چک تضمینی به منظور پرداخت بدهی مالیاتی نسبت به صدور قبض نقدی از طریق سامانه مالیات برارزش افزوده اقدام و قبض صادر شده را همراه چک مذکور جهت وصول به بانک ارائه کنند.

در آخر این دسته از مؤدیان باید بدانند که با ثبت الکترونیکی اظهارنامه به امضای دیجیتال یا پرداخت کل مبلغ ابرازی در موعد مقرر نیازی به مراجعه حضوری جهت ارائه نسخه چاپی به واحد خدمات مؤدیان نخواهد بود.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 21 آبان 1399 بروزرسانی: 21 آبان 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 766

به "مهلت ارائه اظهارنامه مالیات برارزش افزوده تابستان امروز به انتها می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت ارائه اظهارنامه مالیات برارزش افزوده تابستان امروز به انتها می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید