نگرانی از شیوع کرونا در کمپ جنگ زدگان سوریه، امکانات لازم برای مقابله وجود ندارد

به گزارش بازی های اندروید، اگر ویروس در اردوگاه منتشر گردد کنترل آن با وجود چادرهای نزدیک به هم بسیار سخت خواهد بود. در اینجا هیچ فاصله ایمنی بین مردم وجود ندارد و جمعیت بسیار زیاد است.

نگرانی از شیوع کرونا در کمپ جنگ زدگان سوریه، امکانات لازم برای مقابله وجود ندارد

در شمال غربی سوریه، جایی که مردم به دلیل جنگ آواره شده و به کمپ ها می فرایند، پزشکان نگران شیوع ویروس جدید کرونا در منطقه ای هستند که سیستم بهداشت و درمان آن ویران است.

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، پزشکان و امدادگران هیچ مورد مبتلا به کرونا را تا کنون در این منطقه شناسایی ننموده اند اما نگران شیوع بیماری در کمپ های جنگی هستند. آنها هشدار داده اند که در صورت شیوع کرونا کمپ ها قدرت روبرو با بیماری را ندارند. بیمارستان های این مناطق پس از گذشت 9 سال از درگیری های داخلی تنها برای درمان بیماری های اساسی کوشش می نمایند.

پزشک گروه سلامت در حال سنجش حرارت بدن یک نوجوان برای روبرو احتمالی با کرونا/ عکس: رویترز

عمر حمود دکتر بچه ها در شهر اعزاز در این باره می گوید: هنوز هیچ طرح تعیین و مدونی برای شمال غرب سوریه به عنوان یکی از مراکز مخالفان دولت وجود ندارد.

او در یک کلینیک متعلق به آژانس یاری های ترکیه در دو سوی مرزهای سوریه در این باره گفت: با احتیاط اقداماتی را درباره این بیماری شروع نموده و کوشش داریم مردم را آرام کنیم. بسیاری از مردم در خصوص این بیماری سوالات زیادی دارند و نگران هستند.

به گزارش رویترز، تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در سراسر دنیا از مرز 119 هزار نفر گذشته و شیوع آن در بسیاری از کشورها خسارت مالی گسترده ای ایجاد نموده است. بیش از 4300 نفر نیز به دلیل ابتلا به این ویروس در دنیا جان باخته اند.

دورنمایی از کمپ های آوارگان سوری در اعزاز سوریه/ عکس: رویترز

خاورمیانه نیز با 345 جان باخته و حدود 9 هزار مبتلا بیشتر از دیگر نقاط دنیا در خارج از سرزمین اصلی چین آسیب دیده است. ترکیه نیز که در شمال غربی سوریه نیروهای زیادی را مستقر نموده، در روز چهارشنبه اولین مورد مبتلا به کرونا را شناسایی کرد.

سازمان بهداشت دنیای نیز در روز گذشته خاطرنشان کرد که تنها نیمی از لوازم و امکانات بهداشتی در شمال غربی سوره سالم باقی مانده اند. از ماه دسامبر تا به امروز بیش از یک میلیون نفر از مردم این منطقه به دلیل جنگ و بمباران مجبور به فرار شده و آواره اند.

بسیاری از آنها در اردوگاه ها و در شرایط بسیار بد زندگی می نمایند. بعضی از آنها در خارج از خانه و در باغ های زیتونی زندگی می نمایند که صاحبان اصلی آنها پیشتر در اوایل جنگ از آن گریخته اند.

گروه پزشکی در حال ارزیابی حرارت بدن کودک برای شناسایی و مقابله احتمالی با کرونا/ عکس: رویترز

حمود در این باره گفت: اگر ویروس در اردوگاه منتشر گردد کنترل آن با وجود چادرهای نزدیک به هم بسیار سخت خواهد بود. در اینجا هیچ فاصله ایمنی بین مردم وجود ندارد و جمعیت بسیار زیاد است.

وی افزود: پزشکانی که از گروه های امدادی ماسک و دستکش دریافت نموده اند، بیماران را معاینه نموده و همه چیز را ضدعفونی می کردند. آنها مردم را با علائم بیماری آشنا می نمایند.

اما این تنها کاری است که می توان در این ناحیه انجام داد.

دویدن پسر بچه آواره سوری در میان درختان زیتون/ عکس: رویترز

موسسه خیریه امداد اسلامی بریتانیا پیش از این در باره شرایط وخیم مراقبت های بهداشتی در شمال غربی سوریه و ادلب هشدار داده بود.

آنها در بیانیه روز چهارشنبه خود خاطرنشان کردند: جمعیت این ناحیه از بیماری های مزمن، بیماری های قلبی- عروقی، دیابت و آسیب های روحی رنج می برند.

--

بیشتر بخوانید:

سازمان ملل: شمار آوارگان شمال غرب سوریه به 900 هزار نفر رسید

گرفتار میان دو ارتش؛ یک میلیون آوارۀ ادلب جایی برای رفتن ندارند(عکس)

بچه ها آواره سوریه در چادر و اتوبوس درس می خوانند (+عکس)

--

منبع: عصر ایران
انتشار: 11 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 368

به "نگرانی از شیوع کرونا در کمپ جنگ زدگان سوریه، امکانات لازم برای مقابله وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی از شیوع کرونا در کمپ جنگ زدگان سوریه، امکانات لازم برای مقابله وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید