هر چه سریع تر فرایند آزادسازی سهام عدالت را انجام دهید

به گزارش بازی های اندروید، به گزارش خبرنگاران، محمود واعظی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره برنامه های دولت در رابطه با آزادسازی سهام عدالت گفت: موافقت رهبر معظم انقلاب درخصوص سهام عدالت، برای آن دسته از مردمی که در مسائل کرونا، خسارت بیشتری دیدند یا توان اندوخته زیادی نداشتند، کمک خیلی بزرگی است.

هر چه سریع تر فرایند آزادسازی سهام عدالت را انجام دهید

وی گفت: در گذشته یک روز سرمایه، روزی طلا و یک روز ارز افزایش می یافت و مردم ضررهای زیادی هم در یک مقاطعی متحمل می شدند ولی امروز کاری که در بورس می شود و به شدت هم مورد حمایت دولت هست اطمینانی خاطری به مردم داده که این بازار، بازاری باشد که از یک طرف مردم سود ببرند و از طرف دیگر کارآفرینان و صاحبان سرمایه بتوانند بخشی از بنگاه های خود را در اختیار مردم بگذارند و در کنار آن کشور را توسعه دهند و سرمایه گذاری بیشتری کنند و این مورد حمایت جدی دولت است.

رئیس دفتر رئیس جمهوری گفت: رئیس جمهوری همواره به دستگاه های دولتی تاکید داشتند که اموال مازاد، بنگاه ها و شرکت های خود را در اختیار بورس قرار دهند که مردم بتوانند مشارکت داشته باشند و امروز شاهدیم بخش خصوصی هم رغبت خوبی پیدا کرده که شرکت ها و بنگاه های خود را در بورس عرضه کند و پس این فرایند ادامه دارد.

واعظی با بیان اینکه تصمیم و ابلاغی که رهبر معظم انقلاب روز گذشته داشتند هم برای بورس و هم برای مردم تحول جدیدی هست، گفت: ابتدا باید از طرف دولت و از طرف همه از رهبر معظم انقلاب تشکر کنم که در این ماه مبارک هدیه بسیار خوبی را به حدود 50 میلیون نفر از صاحبان سهام عدالت دادند و از حالا به بعد وظیفه شورای عالی بورس و سازمان بورس این است که هر چه سریع تر فرایند آزادسازی آن را انجام دهد تا مردمی که چه آنهایی که می خواهند سهام عدالت خود را نگه دارند و چه آنهایی که می خواهند جابه جا کنند و چه آنهایی که می خواهند بفروشند، تکلیف آنها مشخص شود.

رئیس دفتر رئیس جمهوری در ادامه در پاسخ به سوالی درباره دغدغه های موجود درباره از سرگیری فعالیت مشاغل با ریسک پایین و افزایش شلوغی ها اظهارداشت: شلوغی ها در دو بخش است و آن چیزی که خیلی به چشم می آید بحث ترافیک است؛ دلیل آن هم این است که در ستاد ملی مقابله با کرونا به این نتیجه رسیدیم که اگر بخواهیم طرح ترافیک را در شهر تهران رعایت کنیم عملا معنی آن این است که ازدحام در حمل و نقل عمومی مثل مترو یا اتوبوس شهری زیاد خواهد شد.

وی افزود: به همین دلیل اعلام کردیم که ترافیک را قبول کنیم ولی مردم از اتومبیل شخصی خودشان استفاده کنند برای اینکه برای امنیت جانی آنها بهتر است چرا که اگر در داخل اتومبیل خودتان باشید به نوعی فاصله گذاری اجتماعی رعایت می شود.

واعظی گفت: اینکه کسب و کارهای کم ریسک یا با ریسک متوسط می توانند کارشان را ادامه دهند به این معنا نیست که خطر فراگیری و گسترش ویروس کرونا از بین رفته است، حتما باید همه اینها با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام شود بنابراین همه مسئولان از شخص رئیس جمهور و وزیر محترم بهداشت و دیگران همواره تاکید کردند که مردم عزیز پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

رئیس دفتر رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه در خانه بمانیم جزو شعارهای جدی است و باید رعایت کرد، گفت: از مردم عزیزمان خواهش می کنم که در این شرایط بسیار سختی که همه دنیا با آن روبرو هستند موارد و توصیه ها را رعایت کنیم و البته مردم در این زمینه افتخار آفریدند. درست است که کادر درمانی، وزارت بهداشت، پزشکان و پرستاران عزیز شبانه روز در دو ماه گذشته فعالیت کردند که تا آنجا که می توانند به مردم خدمت کنند ولی اگر همراهی مردم و مراقبت مردم نبود امروز در این شرایط نبودیم.

واعظی گفت: کشورهای مختلفی مانند ایالات متحده آمریکا، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا و کشورهایی که تا دیروز فکر می کردیم از نظر پزشکی و تعداد تخت های بیمارستانی قابل مقایسه با خیلی از کشورهای دیگر نیستند به دلیل اینکه یک مقدار مغرور شدند و ابتدا فکر کردند که با توجه به اینکه یک سیستم بهداشتی دارند مسئله ای نخواهند داشت اما تعداد کسانی که در این کشورها به این بیماری مبتلا شدند و کسانی که فوت شدند، خیلی زیاد است و در مقایسه با آنان آمار و عملکرد ما قابل قبول هست به نحوی که رسانه های مختلف و رهبران برخی از کشورها و از همه مهم تر رئیس سازمان بهداشت دنیای در نامه ای که اخیرا برای وزیر بهداشت فرستاده از ابتکاراتی که در ایران انجام شده، قدردانی کرده است.

رییس دفتر رییس جمهور افزود: با تداوم همراهی مردم و مراقبت هایی که انجام شده باید این شرایط را تا آخر حفظ و بهبود ببخشیم و تصمیم اتخاذ شده در تقسیم بندی کشور به سه دسته شهرهای سفید، شهرهای زرد و شهرهای قرمز به همین دلیل می باشد.

دولت در 127 شهر منطقه سفید برای برگزاری مراسم شب های احیا محدودیتی اعمال نکرده است

واعظی در پاسخ به سوالی درباره برنامه ها و تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا نسبت به بازگشایی اماکن مقدس و مساجد اظهارداشت: مساله عبادت در طول سال به ویژه در ماهی که ماه عبادت و میهمانی خداوند است، از اهمیت زیادی برخوردار است و همه به حضور در مراسم و برگزاری عبادات در این ماه بصورت جمعی عادت کرده ایم ولی بدون شک حفظ جان واجب است و اینگونه عبادت هایی که توصیه شده که ما می توانیم فردی هم انجام دهیم جمعی آن مستحب است. بر این اساس فکر می کنم که دولت بین دو ثواب گیر کرده و انتخاب هم برایش بسیار سخت است.

رئیس دفتر رئیس جمهوری گفت: دولت در 127 شهر که شرایط سفید اعلام شده، برای برگزاری مراسم با حفظ پروتکل های بهداشتی، هیچ محدودیتی اعمال نکرده است. وزارت بهداشت هم تلاش می کند که بررسی مجدد کند که تا شب های احیا چطور می توانیم شهرهای زرد را به سفید تبدیل کنیم ولی نظر قطعی وزارت بهداشت تا امروز این است که اگر شهرهایی قرمز ماندند قطعا نباید این مراسم در آن شهرها برگزار شود.

منبع: ایرنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 5 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 488

به "هر چه سریع تر فرایند آزادسازی سهام عدالت را انجام دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هر چه سریع تر فرایند آزادسازی سهام عدالت را انجام دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید