وام 10 میلیونی به خبرنگاران پرداخت می گردد، افشای فساد باید تبدیل به رویه گردد

به گزارش بازی های اندروید، وزیر تعاون گفت: همچنین اگر منابع دولتی تأمین گردد قرار است وام 10 میلیون تومانی برای خبرنگاران به خاطر ایام کرونایی پرداخت گردد.

وام 10 میلیونی به خبرنگاران پرداخت می گردد، افشای فساد باید تبدیل به رویه گردد

به گزارش گروه مالی خبرگزاری خبرنگاران، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز در برنامه بزرگداشت روز خبرنگار در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: در راستای حمایت از کسب وکارهای آسیب دیده از کرونا 78 میلیارد تومان برای 478 بنگاه خبری تأثیر گرفته از کرونا در قالب 4599 شغل با موضوع کرونا پرداخت شد.

وی اضافه نمود: همچنین اگر منابع دولتی تأمین گردد قرار است وام 10 میلیون تومانی برای خبرنگاران به خاطر ایام کرونایی پرداخت گردد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در حال حاضر کارگری که با چندین سال سابقه کارگاه خود را تغییر می دهد متأسفانه به خاطر ضعف قانون پایه سنوات وی را صفر می نمایند و این نقص قانون باید رفع گردد و کارگران و از جمله خبرنگاران باید بتوانند پایه سنوات خود را دریافت نمایند.

شریعتمداری بیان داشت: افشای فساد باید تبدیل به رویه گردد و از افشاگران فساد هم حمایت کنیم و هم جایزه برای افشاگران فساد در نظر بگیریم.

وی همچنین اضافه نمود: وزارت تعاون اسامی 1130 عنوان از مشاغل زیر مجموعه شرکت های تأمین اجتماعی و وزارت کار را منتشر کرد. همچنین وام های یارانه داری که به گروه های مختلف پرداخت شده همه به صورت شفاف اعلام شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به عرضه 10 درصد سهام شستا در تأمین اجتماعی اظهار کرد: این شرکت شفاف شده و از این پس باید مدیرعامل شستا به جای ارائه گزارش در اتاق دربسته به مجمع عمومی این شرکت در سالن چند هزار نفری در برابر گزارش حسابرسی شده پاسخ دهد.

شریعتمداری ادامه داد: سال جاری بعد از 14 سال پیگیری پیروز شدیم همسان سازی حقوق بازنشستگان را انجام دهیم که حقوق 1.5 میلیون بازنشسته کشوری و 3.5 میلیون بازنشسته کارگری همسان سازی شد.

وی اضافه نمود: کوشش می کنیم حق مسکن کارگران به زودی در دولت تصویب گردد که در آن صورت حداقل حقوق کارگران نسبت به سال گذشته از رشدی معادل 44 درصد برخوردار می گردد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: کوشش بر این است لایحه امنیت شغلی خبرنگاران را با یاری تشکل های خبرنگاری تهیه نموده و از سوی دولت به مجلس تقدیم کنیم.

شریعتمداری توضیح داد: بعد از عرضه شستا در بورس این شرکت باید به صورت منظم هر 6 ماه یکبار گزارش عملکرد بدهد. ارزش این شرکت امروز به 450 هزار میلیارد تومان رسیده در حالیکه در ابتدای عرضه ارزش آن 150 هزار میلیارد تومان بود و بیش از 5 میلیون نفر هر کدام به طور میانگین 500 هزار تومان سهام این شرکت را خریداری کردند.

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 9 آبان 1399 بروزرسانی: 9 آبان 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 741

به "وام 10 میلیونی به خبرنگاران پرداخت می گردد، افشای فساد باید تبدیل به رویه گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وام 10 میلیونی به خبرنگاران پرداخت می گردد، افشای فساد باید تبدیل به رویه گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید