واکنش شدید وزارت خارجه به قطعنامه شرایط حقوق بشر

به گزارش بازی های اندروید، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: اتخاذ استاندارد های دوگانه و سوء استفاده از مکانیزم های سازمان ملل متحد باعث تأسف ما و شرمساری حامیان این قطعنامه است.

واکنش شدید وزارت خارجه به قطعنامه شرایط حقوق بشر

به گزارش خبرنگاران از وزارت خارجه کشورمان، سید عباس موسوی گفت: تصویب قطعنامه شرایط حقوق بشر در چهل و سومین اجلاس شورای حقوق بشر که توسط سوئد با حمایت برخی کشور های غربی ارائه شده مبتنی بر نگرش گزینشی، غرض ورزانه، تقابل آمیز و با اهداف سیاسی بوده و محکوم است.

سخنگوی وزارت امور خارجه شرح داد: مایه تاسف است که استفاده سیاسی و ابزاری از حقوق بشر و بکارگیری استاندارد های دوگانه در این حوزه در حال تبدیل شدن به یک امر عادی است. بر این اساس کیفیت واکنش ها و مواضع این کشور ها در قبال سرکوب اعتراضات نژادپرستانه در آمریکا نمونه خوبی برای سنجش و راستی آزمایی نگرانی های حقوق بشری این گروه از کشور هاست.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد: رویکرد حامیان قطعنامه شرایط حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران با اتخاذ استاندارد های دوگانه در خصوص شرایط حقوق بشر کشور ها موجبات سوء استفاده از مکانیزم های سازمان ملل متحد را فراهم کرده است که از این شرایط ابراز تاسف می کنیم.

موسوی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران یک نظام مردم سالار دینی است که در چارچوب تعهدات مذهبی و پایبندی به قانون اساسی و قوانین عادی خود و معاهدات بین المللی، در راستای توسعه و ارتقای حقوق بشر در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی گام برداشته و در عمل نیز خود را متعهد به رعایت آن می داند.

سخنگوی وزارت امور خارجه رویکرد مخرب حامیان این قطعنامه در رابطه با جمهوری اسلامی ایران را واجد اشکالات و ایرادات متعددی ارزیابی کرد که از جمله آن ها استفاده ابزاری و سیاسی از حقوق بشر، نادیده دریافت ارزش ها و باور ها و ویژگی های خاص فرهنگی جوامع مختلف، عدم توجه به واقعیت ها در نتیجه تاثیر پذیری از فضای رسانه ای و تبلیغاتی علیه کشور و بی توجهی و سکوت نسبت به نقض گسترده حقوق بشر ملت ایران در نتیجه اعمال تحریم های ظالمانه است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 5 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 607

به "واکنش شدید وزارت خارجه به قطعنامه شرایط حقوق بشر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش شدید وزارت خارجه به قطعنامه شرایط حقوق بشر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید