ورود سومین محموله واکسن اسپوتنیک وی روسیه به کشور؛ امروز

به گزارش بازی های اندروید، رییس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت از ورود سومین محموله واکسن اسپوتنیک وی به کشور در بعد از ظهر امروز اطلاع داد و گفت: این محموله شامل 200 هزار دُز واکسن است و محموله های بعدی هم در بازه های زمانی معین شده ظرف هفته های آینده به ترتیب وارد کشور می شوند.

ورود سومین محموله واکسن اسپوتنیک وی روسیه به کشور؛ امروز

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، دکتر کیانوش جهانپور درباره ورود سومین محموله واکسن اسپوتنیک وی روسیه به کشور گفت: سومین محموله واکسن اسپوتنیک وی ساخت روسیه، طبق قرار قبلی بارگیری شده است و امروز بعد از ظهر با پیش بینی های قبلی وارد کشور می گردد.

وی اضافه کرد: این محموله شامل 200 هزار دُز واکسن است و محموله های بعدی هم در بازه های زمانی تعیین شده ظرف هفته های آینده به ترتیب وارد کشور می گردد. تا امروز 320 هزار دُز واکسن اسپوتنیک وی و 250 هزار دُز واکسن سینوفارم وارد کشور شده است.

جهانپور ادامه داد: این محموله ها برای واکسیناسیون فاز یک، شامل کادر درمان و سایر کارکنان سلامت و افراد مقیم آسایشگاه های جانبازان، معلولان و سالمندان و سایر افراد مشمول فاز یک واکسیناسیون استفاده خواهد شد.

انتظار ورود 3 تا 4 محموله واکسن کرونا از منابع مختلف تا نوروز

وی با بیان اینکه ما سعی می کنیم در حوزه واردات واکسن وعده ندهیم، گفت: هرچند که توافقات و قرارهای قبلی این است که هر هفته محموله های واکسن را چه از اسپوتنیک، چه از سایر محل هایی که واکسن خریداری شده و چه از کووکس داشته باشیم اما با توجه به مشکلاتی که تقریبا همه تولیدکنندگان واکسن در جهان دارند و تاخیر در تحویل محموله های مشاهده می گردد، کوشش بر این است که اطلاع رسانی صرفا در موعدی که ارسال محموله ها قطعی شده، انجام گردد. انتظار این است که تا نوروز سه تا چهار محموله واکسن از منابع مختلف داشته باشیم.

جهانپور درباره شرایط ورود اولین محموله واکسن در قالب کووکس گفت: فهرست پیش بینی ارسال محموله ها حاکی از این است که تا انتها اسفند یا ابتدای فروردین اولین محموله شامل یک میلیون و 200 هزار دُز واکسن آسترازنکا از جهت کووکس برای ایران ارسال گردد. به هر حال تا زمان قطعیت آن نمی توان درباره اش صحبت کرد.

سومین محموله واکسن اسپوتنیک روسیه که شامل 200 هزار دُز واکسن است، ساعت 13 و 10 دقیقه امروز از روسیه به سمت کشورمان پرواز کرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 1057

به "ورود سومین محموله واکسن اسپوتنیک وی روسیه به کشور؛ امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود سومین محموله واکسن اسپوتنیک وی روسیه به کشور؛ امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید