ولیعهد عربستان تلفن مالک روزنامه واشنگتن پست را هک کرد

به گزارش بازی های اندروید به نقل از دیلی صباح، روزنامه گاردین چاپ لندن اواخر روز سه شنبه در گزارشی گفت که ماه ها پیش از قتل وحشیانه جمال خاشقجی روزنامه نگار و منتقد عربستانی در کنسولگری عربستان در استانبول، ارسال یک فیلم ویدئویی آلوده به ویروس از حساب کاربری محمد بن سلمان ولیعهد سعودی از واتس آپ به حساب کاربری جف بزوس مالک روزنامه واشنگتن پست، باعث شد که تلفن همراه بزوس برای چندین ماه هک شود.

ولیعهد عربستان تلفن مالک روزنامه واشنگتن پست را هک کرد

روزنامه گاردین در این مقاله می نویسد: این روزنامه به تحلیلی علمی از تلفن بزوس دست یافت، و نشانه ها دال بر اینکه عملیات هک از یک فایل آلوده و ارسال شده از حساب کاربری ولیعهد سعودی آغاز شده، توسط اگنس کالامارد، گزارشگر ویژه سازمان ملل- که پیرامون قتل های خارج از حوزه صلاحیت قضائی تحقیق می کند- مورد بررسی قرار گرفت. برای مأموران تحقیق این پرونده شواهد مزبور از اعتبار کافی برای درخواست توضیح از عربستان سعودی برخوردار است.

این روزنامه همچنین به نظرات کارشناسان سعودی در مورد این گزارش استناد کرد. کارشناسان حرفه ای به روزنامه گاردین گفتند که دلیل پادشاهی عربستان برای هدف قرار دادن جف بزوس، پوشش انتقادی اخبار مربوط به عربستان سعودی در روزنامه واشنگتن پست و همچنین فعالیت جمال خاشقجی در این روزنامه بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 215

به "ولیعهد عربستان تلفن مالک روزنامه واشنگتن پست را هک کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ولیعهد عربستان تلفن مالک روزنامه واشنگتن پست را هک کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید