پنتاگون خواهان توقف نظامی شدن دریای جنوبی چین شد

به گزارش بازی های اندروید، وزارت دفاع آمریکا بیان کرد: تصاویر گرفته شده نشان می دهد که چین یک سامانه موشکی سطح به هوا در منطقه مورد مناقشه در دریای جنوبی چین مستقر نموده است.

پنتاگون خواهان توقف نظامی شدن دریای جنوبی چین شد

با تور چین خرداد 99 سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، پنتاگون ضمن طرح ادعای مربوط به استقرار سامانه دفاع موشکی چین در منطقه مورد مناقشه در دریای جنوبی چین، اضافه کرد: این اقدام موجب افزایش تنش در منطقه خواهد شد.

وزارت دفاع آمریکا از همه کشورهایی که ادعای مالکیت جزایر و آبهای منطقه را دارند خواسته است تا مطابق با قوانین بین المللی اقدام نموده و اختلافات خود را به صورت مسالمت آمیز حل و فصل نمایند.

بیل اوربان فرمانده نیروی دریایی و سخنگوی وزارت دفاع آمریکا تاکید نمود: ما از همه مدعیان در دریای جنوبی چین می خواهیم تا از طرح ادعاهای جدید، ساخت و ساز تاسیسات جدید و نظامی کردن بیشتر منطقه خودداری نمایند.

طرح ادعای پنتاگون در شرایطی است که وانگ یی وزی خارجه چین روز گذشته تاکید نمود: گزارش های مربوط به استقرار سامانه موشکی سطح به هوا توسط پکن در دریای جنوبی چین، ساخته و پرداخته رسانه های غربی است.

هونگ لی سخنگوی وزارت خارجه چین نیز گفت: آمریکا یک طرف مرتبط با مساله دریای جنوبی چین نیست. به همین دلیل، این کشور باید درباره این مساله با دقت صحبت و رفتار کند.

وی در ادامه اضافه کرد: ما مخالف درگیر شدن با سایر کشورها هستیم و همچنین مخالف تجاوز به حاکمیت ارضی و امنیت چین به بهانه آزادی دریانوردی و پرواز هستیم.

سخنگوی وزارت خارجه چین در جمع خبرنگاران گفت: آمریکا باید از کوشش های بین المللی برای حل و فصل مشکل به وسیله تبادل نظر حمایت کند، نه اینکه تنش ها در منطقه را دامن بزند.

روابط چین و آمریکا نیز به خاطر اقدامات پکن در ساخت جزایر مصنوعی در دریای جنوبی چین به شدت تیره و تار شده است. آمریکا بارها خواهان متوقف شدن اقدامات چین در این منطقه شده است. آمریکا همچنین با اقدامات تحریک آمیزی مثل نزدیک کردن کشتی های جنگی خود به جزایر مصنوعی چین در دریای جنوبی چین، عملا قصد تحریک پکن را داشته است.

منبع: تسنیم
انتشار: 29 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 164

به "پنتاگون خواهان توقف نظامی شدن دریای جنوبی چین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنتاگون خواهان توقف نظامی شدن دریای جنوبی چین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید