پیش بینی عبدالله عبدالله از نتیجه انتخابات ریاست جمهوری افغانستان

به گزارش بازی های اندروید، رئیس اجرایی دولت افغانستان با تاکید بر شفافیت انتخابات این کشور گفت که بر اساس اطلاعات بدست آمده انتخابات ریاست جمهوری در دور اول تمام است.

پیش بینی عبدالله عبدالله از نتیجه انتخابات ریاست جمهوری افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای بازی های اندروید، عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت افغانستان و یکی از نامزدان ریاست جمهوری این کشور اظهارداشت که این انتخابات در دور اول تمام است اما منتظر انتها شمارش آرا توسط کمیسیون انتخابات خواهد ماند.

قرار است نتیجه ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری افغانستان 23 آبان ماه سالجاری اعلام گردد.

عبدالله به بی.بی.سی گفت که اعلام نتایج انتخابات افغانستان بر اساس انتظارهایی که وجود داشت باید در 24 ساعت پس از برگزاری به اطلاع مردم می رسید اما چنین نشد.

وی درباره اعتماد به کمیسیون های انتخاباتی افغانستان نیز گفت: بازشدن قفل یکی از اتاق هایی که در آن دستگاه های فنی قرار داشت، سوال برانگیز بود، در روز انتخابات نیز فهرست رای دهندگان نادرست بود و بسیاری از مردم از دادن رای محروم شدند.

رئیس اجرایی دولت افغانستان در نشست شورای وزیران نیز تاکید نمود که شفافیت انتخابات ریاست جمهوری بسیار مهم است.

عبدالله با اشاره به موضوع صلح و انتخابات نیز گفت که باید از هر فرصت برای تامین صلح استفاده گردد اما از شفافیت انتخابات نباید غافل شد.

وی اضافه کرد: انتخابات شفاف در افغانستان سبب نجات مردم سالاری، روند دموکراسی و تأمین ثبات در این کشور می گردد و خواهان حفظ استقلال کمیسیون های انتخاباتی هستیم.

روزهای ابتدایی انتخابات افغانستان، تیم دولت ساز نیز مدعی برنده شدن اشرف غنی در دور نخست انتخابات بودند.

به هر حال، رهبران حکومت وحدت ملی و رقبای ریاست جمهوری کنونی افغانستان نیز در پنج سال گذشته چالش های بسیاری داشتند و در شرایط کنونی نیز به نوعی خود را برنده انتخابات می دانند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 4

به "پیش بینی عبدالله عبدالله از نتیجه انتخابات ریاست جمهوری افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی عبدالله عبدالله از نتیجه انتخابات ریاست جمهوری افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید