کاشف واکسن کرونا: ویروس کرونا تا 10 سال آینده مزاحم بشر است

به گزارش بازی های اندروید، او تاکید نموده که ویروس کرونا آمده است که بماند و خودبخود از بین نخواهد رفت و دستکم تا 10 سال آینده زندگی اجتماعی بشر با هراس از امکان شیوع این ویروس، گره خورده است.

کاشف واکسن کرونا: ویروس کرونا تا 10 سال آینده مزاحم بشر است

پروفسور اوغور شاهین کاشف واکسن کرونا و بنیانگذار موسسه واکسن سازی بایون تک آلمان معتقد است ویروس کرونا تا 10 سال آینده یکی از جدی ترین معضلات زیست اجتماعی بشر خواهد ماند.

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان ان ترک، این دانشمند ترک تبار ساکن آلمان که بنیانگذار و مدیرعامل شرکت داروییبایون تک در شهر ماینز آلمان است در یک کنفرانس مجازی تحت عنوان همکاری بین المللی برای غلبه بر همه گیری با اشاره به اینکه بحران کرونا موقتی نیست و محدود به سال های 2021 و 2022 نخواهد بود، خاطرنشان کرد این ویروس تا 10 سال آینده مهمان بشر خواهد بود و از بین نخواهد رفت.

شرکت بایون تک آلمان به همراه شرکت داروسازی فایزر آمریکا واکسن مشترک فایزر - بایون تک را فراوری و روانه بازار نموده اند که یکی از نخستین واکسن هایی است که در حال تزریق به مردم در دهها کشور جهان است.

این دانشمند ترک تبار 55 ساله گفته است: موضوع برابری و عدالت در توزیع واکسن کرونا بین کشورهای ثروتمند و متوسط و فقیر یکی از موضوعات اصلی در مقابله جهانی با همه گیری ویروس کروناست.

او تاکید نمود برای مقابله با همه گیری ویروس کرونا همکاری مشترک جامعه جهانی یک اصل لازم است و باید همه کشورهای جهان چه برخوردار و چه فقیر قادر باشند شهروندان خود را علیه ویروس واکسینه نمایند تا صدمات ناشی از همه گیری کرونا کاهش یافته و طول دوره همه گیری کوتاه تر گردد.

او تاکید نموده که ویروس کرونا آمده است که بماند و خودبخود از بین نخواهد رفت و دستکم تا 10 سال آینده زندگی اجتماعی بشر با هراس از امکان شیوع این ویروس، گره خورده است.

شاهین تاکید نمود که شرکت تحت مدیریت او تا به امروز بیش از 10 میلیون دوز واکسن فراوریی خود را به دست شهروندان در اقصی نقاط جهان رسانده اما هنوز راه درازی در پیش است و این شرکت در کوشش است تا واکسن خود را به دست همه مردم جهان برساند.

او اضافه کرد: ما می خواهیم مطمئن شویم که نه تنها کشورهای توسعه یافته بلکه کشورهای در حال توسعه و فقیر نیز به واکسن دسترسی دارند.

اظهارات این دانشمند ترک تبار درباره ماندگاری معضل ویروس کرونا تا 1 دهه آینده در حالی است که او پیشتر در مصاحبه ای تاکید نموده بود اگر واکسیناسیون گسترده کرونا در سراسر جهان سرعت یابد تا پاییز سال 2021 می گردد به یک زندگی عادی تری رسید.

منبع: عصر ایران
انتشار: 11 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1400 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 1101

به "کاشف واکسن کرونا: ویروس کرونا تا 10 سال آینده مزاحم بشر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاشف واکسن کرونا: ویروس کرونا تا 10 سال آینده مزاحم بشر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید