گوگل اطلاعات معترضان به قتل جرج فلوید را به پلیس داد

به گزارش بازی های اندروید، در زمان وقوع اعتراضات به قتل جرج فلوید در سال گذشته میلادی، پلیس شهر مینیاپولیس با دریافت حکم قضائی از گوگل خواست تا اطلاعات معترضان را افشا کند و گوگل نیز با این درخواست موافقت کرد.

گوگل اطلاعات معترضان به قتل جرج فلوید را به پلیس داد

قتل وحشیانه جرج فلوید سیاه پوست توسط یک افسر پلیس در ماه می سال 2020 باعث شد هزاران نفر در مینیاپولیس و دیگر شهرهای آمریکا تظاهرات مسالمت آمیز برگزار کنند. در مواردی این تظاهرات به خشونت کشیده شد و پلیس برای جمع آوری اطلاعات گسترده از تظاهرکنندگان به گوگل متوسل شد.

بر اساس درخواست پلیس، گوگل موظف بود اطلاعات حساب های کاربری تمامی افرادی که در مناطق جغرافیایی مدنظر نیروهای امنیتی حضور داشتند را افشا کند. پلیس به خصوص خواستار دسترسی به اطلاعات افرادی بود که در تاریخ 27 می یعنی دو روز بعد از قتل فلوید در اطراف فروشگاه اتوزون دست به خشونت زدند.

با افشای این موضوع گروه های مدافع حقوق مدنی در آمریکا هشدار دادند چنین درخواستی از گوگل غیرقانونی است و پلیس نمی تواند به بهانه شناسایی معترضان یا افرادی که دست به خشونت زده اند، اطلاعات شخصی هزاران کاربر را که در زمانی خاص در منطقه ای خاص حضور داشته اند جمع آوری و بررسی کند.

یکی از افرادی که پلیس اطلاعات کاربری وی را از گوگل دریافت کرده، فردی به نام سعید عبداللهی است.

گوگل با ارسال ایمیلی به وی اطلاع داده اطلاعات شخصی او در گوگل را در اختیار پلیس قرار داده است. اما این فرد در گفتگو با رسانه ها تصریح کرده که هیچ نقش و حضوری در خشونت های بعد از قتل فلوید نداشته و تنها از اعتراض ها فیلمبرداری کرده است. پلیس مینیاپولیس از اظهار نظر صریح در این زمینه خودداری کرده است.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 1 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1400 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 1087

به "گوگل اطلاعات معترضان به قتل جرج فلوید را به پلیس داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل اطلاعات معترضان به قتل جرج فلوید را به پلیس داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید