ثبت 9000 ترابرد پیروز در آخرین ماه سال 98

به گزارش بازی های اندروید، آمار ترابردها در ماه اسفند سال 98، حاکی از انجام 9000 ترابرد تکمیل شده در سه اپراتور همراه کشور است.

ثبت 9000 ترابرد پیروز در آخرین ماه سال 98

طرح ترابردپذیری شماره ها (MNP) این امکان را فراهم می نماید که به موجب آن مشترکان می توانند به حفظ شماره خود، اپراتور ارائه دهنده خدمات خود را عوض نموده و از خدمات اپراتور مقصد استفاده نمایند. این طرح از سال 1395 اجرایی شد و البته برخی شرایط خاص خود را دارد و ممکن است برخی از درخواست های ترابرد از سوی مشترکان با موافقت روبرو نگردد.

برای اجرای این طرح ضروری است که در گام اول مشترک به وسیله مراجعه به سایت یا مراجعه حضوری به دفاتر خدماتی اپراتوری که میخواهد به آن مهاجرت کند، فرم درخواست را تکمیل و به عبارتی برای اجرای این طرح ثبت نام کند. پس از آن در صورتی که فرد از شرایط لازم برخوردار باشد به وسیله یک پیامک تأیید ثبت نام او به اطلاعش خواهد رسید.

همچنین پیش از اجرای طرح ترابردپذیری ضروری است مشترک حداقل سه ماه در اپراتور ارائه دهنده خدمات اولیه فعالیت داشته باشد. از سوی دیگر امکان تغییر اپراتورها تنها دو بار در سال میسر است و پس از این تغییرات هزینه تمامی سرویس ها، تماس و پیامک مطابق با اپراتوری که به آن ترابرد شده محاسبه خواهد شد.

از ابتدای راه اندازی این طرح در سال 95، 93 هزار و 69 مورد ترابرد، در سال 96، 501 هزار و 551 ترابرد، در سال 97، 499 هزار و 695 ترابرد اجرا شده است. طبق آخرین آمار، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، ترابردهای اجرا شده در اسفندماه سال 98 را منتشر نموده که این آمار در جدول زیر آمده است.

البته تنها تعداد تراز، ملاک اول بودن یک اپراتور در ترابرد نیست. موارد دیگری از جمله کیفیت، تعداد تخلفات، سرعت ترابرد و تجربه کاربری هم وجود دارد و برخی از این پارامترها به نحوه ارائه سرویس برمی گردد.

ممکن است یک اپراتور در یک مدت زمان، سرویس خاصی ارائه دهد که در آن موقع مشترک به اپراتور ترابرد کند و بعد بخواهد به اپراتور مبدا خود برگردد؛ این دلیل نمی گردد اپراتوری که از آن بازگشته، سرویس نامناسبی داشته و یا اپراتوری که الان انتخاب نموده سرویسش مناسب است.

احراز نشدن هویت مانند تطابق نداشتن مشخصات اعلام شده با مشخصات دارنده شماره، رعایت نکردن ترابرد نظیربه نظیر مانند درخواست ترابرد سیم کارت دایمی به اعتباری و برعکس، فعال نبودن سیم کارت، فعال بودن کمتر از سه ماه سیم کارت شماره مورد درخواست برای ترابرد و پرداخت نکردن به موقع صورتحساب اولیه صادرشده از اپراتور فرستنده توسط مشترک در سیم کارت های دائمی از دلایل رد درخواست ترابرد عنوان شده است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 444

به "ثبت 9000 ترابرد پیروز در آخرین ماه سال 98" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت 9000 ترابرد پیروز در آخرین ماه سال 98"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید