علم و تکنولوژی

مدل استراتژیک فروش بعد از بحران

پاندمی کرونا و رکود ناشی از آن، ورشکستگی ها، بدهی ها، کسری بودجه و تصمیم گیری های خرید طولانی را موجب شده است. بعد از اینکه بحران تمام شود و رونق شروع شود، اثربخشی تلاش های فروش برای شرکت ها اهمیت استراتژیک خواهد داشت. با این حال، خیلی از رهبران ارشد شرکت...

29 فروردین 1400

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما ارزان

در دنیای امروز که سفر رفتن جزیی از زندگی روزمره بسیاری از افراد شده است، انتخاب وسیله نقلیه ای که سریع، ارزان و ایمن باشد، مساله مهمی است. چرا که با پیشرفت تکنولوژی به راحتی می توان انواع بلیط را فقط با چند کلیک ساده خریداری کرد.

25 فروردین 1400

نقد سریال قورباغه؛ کاش فیلم نامه ای در کار بود

فصل اول سریال قورباغه دوشنبه این هفته نهم فروردین 1400 پس از پخش 15 قسمت به انتها رسید. قورباغه را هومن سیدی کارگردانی نموده و می توان آن را یک مجموعه جنایی در نظر گرفت.

23 فروردین 1400

حیرت بوم گردی ها از مقررات عید

یک سال تعطیلی، بسته شدن درهای اقامتگاه، تعدیل کارکنان و پرداخت اقساط وام های دریافتی تنها بخشی از داستان اقامتگاه های بوم گردی در یک سال شیوع کروناست. آنها با انواع و اقسام مسائل اقتصادی دست به گریبان اند و برخی حتی به فکر فروش اقامتگاه و تغییر شغل...

19 فروردین 1400

ثبت چک در سامانه صیاد اجباری می گردد

در راستای اجرای قانون جدید چک، با شروع سال 1400 ثبت چک در سامانه صیاد که تا پیش از این اختیاری بود، اجباری می گردد و صادرکنندگان و دریافت کنندگان چک باید تکالیف خود در زمینه صدور، دریافت و انتقال چک در سامانه مذکور را بدانند و انجام دهند.

16 فروردین 1400

تحلیلگر عراقی: پایگاه آمریکایی هدف قرارگرفته در اربیل مرکز آموزش حملات سایبری بود

یک تحلیلگر مسائل سیاسی عراقی تأکید کرد: در جریان حمله موشکی اخیر به اربیل، یک پایگاه آمریکایی که مرکز آموزش حملات سایبری علیه کشورهای منطقه بود، هدف قرار گرفت.

13 فروردین 1400

فاز مطالعاتی 6G کلید خورد

رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه تا 10 سال دیگر به فناوری خودروی خودران دست می یابیم، از آغاز فاز مطالعاتی اولیه فناوری نسل ششم ارتباطات (6G) خبر داد.

3 فروردین 1400

چرا کمال گرایی، آدم را بیچاره می نماید؟

کمال گرایی یا همان چیزی که در علمِ روان شناسی به آن اختلالِ شخصیتِ وسواسی-جبری (اُسی پی دی) گفته می گردد، در زمره اختلالاتِ سلامتِ روانی قرار می گیرد.

2 فروردین 1400

غزل شماره 383 حافظ: چندان که گفتم غم با طبیبان

غزل شماره 383 حافظ در زمان شاه شجاع سروده شده و مربوط به اوایل فرجه و زمانی است که ابر کدورت بر روابط فیمابین سایه افکنده بود. حافظ می گوید هرچقدر غم عشق را با طبیبان در میان گذاشتم، نتوانستند عاشق بیچاره غریب را درمان نمایند. به معشوقی که هر زمان با یک...

30 اسفند 1399

فارسی نهمین زبان در دنیای اینترنت است

به گزارش خبرنگاران، سورنا ستاری امروز یکشنبه در مراسم رونمایی از سبد محصولات زندگی تبیان گفت: امروزه ما هزینه های بسیار زیادی برای آموزش در کشور صرف می کنیم و کمتر کشوری مانند ما این طور بودجه کشور را به امر آموزش اختصاص می دهد اما با این وجود مردم آن...

29 اسفند 1399

خبرنگاران هیچ مخالفتی با استفاده از اینترنت ماهواره ای نداریم

تهران- خبرنگاران- دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: همزمان برای کوشش جهت کم کردن وابستگی به خارج، برای استفاده از اینترنت ماهواره ای هیچ مخالفتی نداریم.

28 اسفند 1399

آنالیز تاثیر همه گیری کووید19 بر مولفه های جمعیتی در دنیا و ایران

خبرنگاران - با ایجاد صنعت هواپیمایی، حجم تحرکات جمعیتی، امروزه نسبت به یک قرن پیش- اعم از سفر یا مهاجرت در داخل و خارج از کشورها- بسیار گسترده تر شده است. این امرباعث شده که ویروس کرونا به وسیله جابجایی سریع و گسترده افراد ناقل با سرعت و سهولت بیشتری در...

26 اسفند 1399

خبرنگاران افتتاح خط فراوری کامپیوتر خودرو با حضور وزیر صنعت

تهران- خبرنگاران- خط فراوری کامپیوتر خودرو (ECU) در مراسمی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در یک شرکت دانش بنیان افتتاح شد.

25 اسفند 1399

خبرنگاران جشنواره ای برای موسیقی بومی گیلان

رشت - خبرنگاران- رئیس انجمن موسیقی گیلان از برگزاری نخستین جشنواره موسیقی بومی استان در اسفند ماه اطلاع داد و از جوانان استان خواست سازهایشان را برای نواختن نواهای بومی سرزمینشان کوک نمایند.

22 اسفند 1399

بسیاری از اساطیر ایران در دوران ساسانی به فرهنگ گرجستان نفوذ کرد

به گزارش خبرنگاران، الکساندر چولوخادزه در وبینار حضور شاهنامه در گرجستان که توسط قطب علمی فردوسی و شاهنامه برگزار گردید، تاثیر ادبیات شاهنامه ای بر زبان و ادبیات گرجی را به چهار دوره پیش از اسلام، سده های پنجم تا هفتم هجری، عصر صفویان و قرن بیستم تقسیم...

18 اسفند 1399

پنج پدیده ای که علم توضیحی برایشان ندارد

ولی پدیده هایی هستند چنان عادی که حتی شاید به فکرمان هم نرسد درباره شان سوال کنیم، اما علم هنوز توضیحی برایشان ندارد.

17 اسفند 1399

بومی سازی سامانه ها را با جدیت دنبال می کنیم

خبرگزاری خبرنگاران- مدیر عامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع گفت: ما اعتقاد به بومی سازی سامانه ها داریم و با جدیت این جهت را دنبال می کنیم.

14 اسفند 1399

Dns چیست و چگونه کار می نماید؟

احتمالا شما نیز با مفهوم dns در شرکت های هاستینگ روبرو شده باشید، در ادامه شرح خواهیم داد که DNS چیست و چگونه کار می نماید. بطور ساده برای اینکه متوجه شویم DNS چیست، در نظر بگیرید که dns اختصار عبارت Domain Name System بوده و در سیستم های اینترنتی برای تبدیل نام به آدرس...

8 اسفند 1399

تاثیر عصاره سیاه دانه بر کاهش وزن و کنترل دیابت

بررسی نتایج یک مطالعه حاکی از آن است که عصاره روغنی سیاه دانه می تواند با کاهش غلظت هورمون لپتین و کاهش وزن بیماران مبتلا به دیابت نوع دو، به کنترل این بیماری کمک کند.

8 اسفند 1399

سیاه چاله ای که ستاره چرخنده را می بلعد

ما فکر می کنیم یک سیاه چاله بسیار بزرگ در مرکز این کهکشان، زمانی که یک ستاره بزرگ در حال چرخش را می بلعد، این انفجار ها و فوران ها را ایجاد می نماید.

6 اسفند 1399
تعداد: (181)