مار غول پیکر به فضا فرستاده می گردد

به گزارش بازی های اندروید، مار رباتیک ناسا برای حرکت در سطوح مختلف طراحی شده است تا بتواند به جستجوی حیات فرازمینی بپردازد.

مار غول پیکر به فضا فرستاده می گردد

به گزارش دیجیاتو، بسیاری از مأموریت های فضایی امسال میلادی به منظور درک بهتر اجرام منظومه شمسی صورت خواهند گرفت؛ اما بعضی از آن ها نسبتاً هیجان انگیزتر هستند. یکی از همین مأموریت ها جستجوی نشانه های حیات در یکی از قمر های زحل است؛ با این تفاوت که ناسا از یک مار رباتیک (EELS) بزرگ در طی آن بهره خواهد گرفت.

مار رباتیک ناسا چه ویژگی هایی دارد؟

دانشمندان باور دارند که انسلادوس، یکی از قمر های زحل، دارای سطح یخی است و در زیر آن اقیانوس های مایع وجود دارند. آن ها به همین منظور از ربات گفته شده استفاده خواهند کرد که می تواند در انواع سطوح به حرکت خود ادامه دهد و برای اثبات این تئوری مورد استفاده قرار بگیرد. این ربات به وسیله آزمایشگاه رباتیک JPL ناسا طراحی شده و از چندین قسمت یکسان تشکیل شده است. هر قسمت توانایی جمع کردن و به جلو راندن خود را دارد؛ به همین علت ربات مذکور قادر است با مکانیسم خودکششی، مسیر های مختلف را طی کند.

طراحی خاص مار رباتیک باعث شده است تا بتواند در کنار سطح انسلادوس، به قسمت های بسته و مرکزی تر نیز نفوذ کند؛ به این امید که اقیانوس های مورد انتظار در زیر لایه یخ سطحی این قمر را بیابد. مهندسان طراح ربات پیروز شده اند که یک نمونه اولیه از آن را با قسمت های متحرک جداگانه ایجاد نمایند.

به نظر می رسد که امکان استفاده از مار رباتیک ناسا در سایر سیاره های منظومه شمسی ازجمله مریخ نیز وجود داشته باشد و فرصت را برای اکتشافات بیشتر در سطح یا بخش های عمیق تر فراهم سازد. بدون شک چنین ابزاری جستجو برای حیات در خارج از کره زمین را آسان تر می سازد؛ مخصوصاً با توجه به اینکه اغلب منابع آبی مریخ نیز در زیر سطح آن قرار گرفته است.

ناگفته نماند که انسلادوس تنها قمر زحل نیست که ناسا علاقه به اکتشاف آن دارد. این سازمان میخواهد در مأموریت دراگون فلای به اکتشاف در تیتان (بزرگ ترین قمر زحل) هم بپردازد. تیتان شباهت های بسیاری با زمین دارد؛ به همین علت در مرکز توجه دانشمندان قرار گرفته است. این قمر برخلاف سیاره خود، دارای سطح جامد است و از اتمسفر متراکم و جو نزدیک به زمین بهره می برد.

منبع: فرارو
انتشار: 19 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1402 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 1760

به "مار غول پیکر به فضا فرستاده می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مار غول پیکر به فضا فرستاده می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید