استفاده از گوشی های هوشمند چه عوارض جسمی دارد؟

به گزارش بازی های اندروید، استفاده بیش از حد از گوشی های هوشمند برای سلامت جسمی ما ضرر دارد که امروزه بیشتر افراد به این گوشی ها اعتیاد دارند

استفاده از گوشی های هوشمند چه عوارض جسمی دارد؟

سیمرغ: گوشی های هوشمند در عمل به یک بخش الحاقی از دستان ما بدل شده اند. داشتن گوشی هوشمند شاید امر بی دردسری به نظر برسد اما ما را دچار اعتیاد می نماید. حتی تخمین زده شده ما زمانی معادل یک روز در هفته را صرف تلفن همراه خود می کنیم. این اعتیاد می تواند منجر به آسیب هایی جسمی جدی گردد.

در ادامه با این آسیب ها آشنا خواهیم شد و می خواهیم ببینیم چطور می توان از آن ها پیشگیری کرد.

1- بروز گردن درد

به حالتی که هنگام استفاده از تلفن همراه و لپ تاپ به بدن خود می دهیم Text Neck یا iHunch گفته می گردد. چون در این حالت قوز می کنیم و گردن مان را به جلو خم می کنیم، امری که باعث گردن درد می گردد و ممکن است تضعیف ماهیچه ها را به دنبال داشته باشد.

برای پیشگیری بهتر است از قوز کردن خودداری کنید، حرکات کششی انجام دهید و دستگاه خود را حتماً رو به روی چشم هایتان بگیرید.

2- تغییر شکل در انگشت کوچک

اگر متوجه شده اید که انگشت کوچک دست مسلط تان کمی کج شده، باید بدانید که این مورد هم از عوارض استفاده زیاد از تلفن همراه است.گرچه این مشکل را موقتی و حتی طبیعی می دانند، اما مسائل دیگری هم هست که ممکن است برایتان رخ دهد. نگه داشتن تلفن همراه در یک حالت خاص ممکن است باعث وارد شدن فشار به دست ها و انگشتان و حتی صدمه دیدن عصب ها گردد.

3- ایجاد سندرم تونل کارپال

این مشکل که به آن سندرم تونل کارپال گفته می گردد نشانه های آن عبارتند از احساس سوزن سوزن شدن و بی حسی در انگشتان اشاره، وسط و شست. برای پیشگیری از این مشکل، مدت زمان کمتری از تلفن همراه بهره ببرید، در حین کار با تلفن همراه در یک حالت نمانید و دست هایتان را کشش دهید.

4- ایجاد سندرم تونل کوبیتال

اگر در انگشت هایتان احساس گرفتگی می کنید و از درد های عضلانی رنج می برید ممکن است مشکل تان سندرم تونل کوبیتال باشد. برای جلوگیری از این مشکل هنگام استفاده از تلفن همراه حالت بدن خود را به طور مداوم عوض کنید، برای زنگ زدن از هدست بهره ببرید و حرکات کششی انجام دهید. در صورت احتیاج از کیسه های آب گرم / آب سرد بهره ببرید.

5- التهاب تاندون انگشت شست

این مشکل که به آن Texting thumb گفته می گردد عبارت است از التهاب تاندون انگشت شست که می تواند به دردناک شدن دور بند انگشت ها یا شنیده شدن صدای ترق و تروق در این ناحیه گردد. این مشکل معمولاً در اثر استفاده از گوشی های کوچک تر رخ می دهد. برای جلوگیری از این مشکل، هنگام نگهداشتن تلفن همراه با استفاده از یک اکسسوری فشار را از روی انگشت کوچک خود بردارید و از دریافت تلفن همراه به صورت عمودی در طولانی مدت خودداری کنید.

6- وارد شدن فشار به چشم ها

کسانی که هر روز از کامپیوتر و تلفن همراه استفاده می نمایند، ممکن است دچار چشم درد، سردرد، خشکی چشم و تاری دید شوند، چون صفحه دستگاه های دیجیتال چشم را به میزان بالایی درگیر می نماید. به این مشکل Computer Vision Syndrome گفته می گردد و برای جلوگیری از آن باید از عینک هایی با لنزهای مخصوص یا لنزهای چشمی بهره ببرید و بر حسب احتیاجهای خود تغییراتی در محل کارتان ایجاد کنید.

7- سوختگی

این یکی از نگران نماینده ترین موارد این فهرست است. اگر هنگام خواب تلفن همراه را زیر بالش یا در شارژ بگذارید، احتمال انفجار آن وجود دارد، امری که می تواند منجر به سوختگی گردد. اگر این عادت را دارید، حتماً آن را ترک کنید تا خطری تهدیدتان نکند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 936

به "استفاده از گوشی های هوشمند چه عوارض جسمی دارد؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "استفاده از گوشی های هوشمند چه عوارض جسمی دارد؟" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از گوشی های هوشمند چه عوارض جسمی دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید