کوشش برای مانع زدایی از فعالیت استخراج رمزارزها

به گزارش بازی های اندروید، سخنگوی صنعت برق گفت: صنعت برق در کوشش برای مانع زدایی و پشتیبانی از مراکز استخراج رمزارزها در کشور است.

کوشش برای مانع زدایی از فعالیت استخراج رمزارزها

به گزارش خبرنگاران، مصطفی رجبی مشهدی افزود: علاوه بر گشایش هایی که در مصوبه جدید برای صنعت استخراج رمزارزها لحاظ شده، وزارت نیرو به دنبال این است که مناطق اولویت دار با ظرفیت های خالی را نیز معین کند که در آنها به دلیل سرمایه گذاری های صورت گرفته محدودیت های تامین برق بسیار کمتر از سایر مناطق باشد.

وی ادامه داد: مراکز استخراج رمزارز نیز مانند سایر مشترکان که باید موانع پیش روی آنها برداشته گردد، مورد حمایت قرار می گیرند.

معاون برنامه ریزی مالی شرکت توانیر اظهار داشت: با راهنمایی مراکز استخراج رمزارزها به مناطق اولویت دار و تشکیل مزارع عظیم استخراج در کشور، در درجه نخست امکان استفاده از تخفیف ولتاژ اتصال تا سقف 20 درصد و تخفیف اتصال به استخرهای داخلی (15 درصد) وجود خواهد داشت.

وی افزود: سپس خرده ماینرها یا افرادی که تمایل دارند سرمایه های خرد خود را در صنعت استحراج رمزارزها سرمایه گذاری نمایند، امکان استفاده از خدمات هتلینگ و میزبانی خرده ماینرها توسط این مزارع عظیم را خواهند داشت.

رجبی مشهدی ابراز امیدواری کرد با تعامل با وزارت صنعت، معدن و تجارت، امکان تسهیل در ارائه مجوزهای لازم به مزارع استخراج رمزارزها در این مناطق فراهم گردد تا رونق هرچه بیشتر این صنعت در کشور ممکن گردد.

پیشتر سخنگوی صنعت برق گفت: برق مصرفی مراکز استخراج رمزارزها که بر اساس تایید مراجع ذی صلاح به استخرهای استخراج داخل کشور متصل می شوند، علاوه بر تخفیف های ولتاژ اتصال مذکور، مشمول 15 درصد تخفیف دیگر نیز خواهند شد.

منبع: ایرنا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1400 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 1132

به "کوشش برای مانع زدایی از فعالیت استخراج رمزارزها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش برای مانع زدایی از فعالیت استخراج رمزارزها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید