فراوری مدل جنین اولیه با استفاده از سلول های پوست

به گزارش بازی های اندروید، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، فرصت انسان ها برای مطالعه بر روی اشکال اولیه جنین بسیار کم است، زیرا جنین بعد از شکل گیری به سرعت رشد نموده و تکامل می یابد. اما پژوهشگران با مدل سازی جنین در ابتدای شکل گیری می توانند بر روی موضوعات مهمی مانند ناباروری و بیماری های مادرزادی تحقیق نمایند.

فراوری مدل جنین اولیه با استفاده از سلول های پوست

جنین اولیه ای که با استفاده از سلول های پوست فراوری شده ساختار و جزئیات کاملی دارد و از آن می توان برای مطالعه بر روی عوامل مختلفی که شکل گیری انسان ها در جنین مادر را تحت تأثیر قرار می دهند، استفاده کرد.

مدل سه بعدی فراوری شده از جنین اولیه متشکل از لایه درونی و یک لایه حفاظتی بیرونی است. با توجه به محدودیت های حقوقی و اخلاقی در زمینه مطالعه بر روی جنین نوزادان، این مدل سازی تحقیق بر روی جنبه های مختلف بارداری در محیط آزمایشگاهی را نیز تسهیل می نماید. همچنین به این شیوه می توان بر روی ویژگی های ژنتیکی جنین که بر روی رفتار انسان ها تأثیر می گذارد نیز مطالعاتی را نیز انجام داد.

برای طراحی این جنین سلول های پوست انسان در درون یک داربست زیستی ژله ای نهاده شد و بلوک های سازنده بلاستوسیست نیز به آن اضافه شد. البته این جنین فاقد غشای خارجی جنین طبیعی موسوم به زون پلوسیدا است و بعد از چند روز تکامل متوقف شده و از کار می افتد، ولی فعالیت 14 روزه آن برای انجام مطالعات مد نظر محققان کافی است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 فروردین 1400 بروزرسانی: 23 فروردین 1400 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 1070

به "فراوری مدل جنین اولیه با استفاده از سلول های پوست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری مدل جنین اولیه با استفاده از سلول های پوست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید