خباثت دولت آمریکا دلیل کند شدن نوسازی ناوگان حمل و نقل

به گزارش بازی های اندروید، به گزارش خبرنگاران، حسن روحانی صبح امروز در مراسم افتتاح پروژه های وزارت راه و شهرسازی با بیان این که افتتاح آزادراه برای صنعت حمل و نقل اهمیت زیادی دارد، اظهار کرد: حمل و نقل یکی از ابزارهای جهش فراوری است. اگر حمل و نقل نباشد فراوری، توزیع، مصرف، صادرات و واردات دچار مشکل می گردد. حمل و نقل یکی از ارکان بسیار مهم برای توسعه و فراوری و ارتباط با دنیا بوده که در زمینه گردشگری هم نقش بسیار اساسی دارد. در آینده واکسن و داروی کرونا فراوری می گردد و در آن شرایط گردشگری برای ما اهمیت زیادی می یابد.

خباثت دولت آمریکا دلیل کند شدن نوسازی ناوگان حمل و نقل

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

روحانی با اشاره به ژئوپولتیک ایران گفت: ایران برای اتصال شمال به جنوب و شرق به غرب منطقه صندلی بسیار مهمی دارد. ایران است که می تواند خلیج فارس و دریای عمان و اقیانوس هند را به آسیای مرکزی ، روسیه و اروپای شمالی و همچنین شرق و غرب منطقه را به هم متصل کند. راه آهن خواف - هرات هفته آینده افتتاح می گردد و پروژه های دیگری هم در این زمینه در دست اجرا است.

روحانی ادامه داد: ترانزیت از شمال به جنوب و از شرق به غرب برای اقتصاد و سیاست خارجی ما مهم است اما یکی از شقاوت ها و توطئه های آمریکا این بوده که راه های ترانزیت منطقه از ایران عبور نکند. در این زمینه هم کوشش زیادی کردند اما موفقیت زیادی به دست نیاوردند. در حال حاضر روزانه 14 هزار پرواز از آسمان ایران انجام می گردد.

رئیس جمهور با بیان این که پروژه هایی که امروز افتتاح شد 3 هزار میلیارد تومان ارزش دارد توضیح داد: این پروژه ها برای محیط زیست، حمل و نقل و سلامت مردم اهمیت دارد. زیرا ایجاد عظیمراه باعث تامین سلامت مردم و صرفه جویی در وقت می گردد.

روحانی با بیان این که دولت یازدهم و دوازدهم در زمینه حمل و نقل از فناوری های نوین و شرکت های دانش بنیان استفاده کرد گفت: در گذشته یک کامیون از بندر بار می آورد و خالی برمی گشت و گاهی کالاهای مثل میوه فاسد می شد چون وسیله برای حمل و نقل آنها وجود نداشت اما با استفاده از شرکت های دانش بنیان می توان کالاها را در نقاط مختلف شناسایی کرد تا دیگر کامیون با بار خالی بازنگردد. یکی از کارهای بسیار مهم برای دولت که تا روز انتهای دنبال می کرد دیجیتال کردن اقتصاد ، دولت الکترونیک و فعال کردن شرکت های دانش بنیان است.

رئیس جمهور با اشاره به احتیاج حمل و نقل کشور به نوسازی خاطر نشان کرد: پس از توافق هسته ای حرکت خوبی در نوسازی هوایی شروع و قراردادهای خوبی امضا کردیم. 16 هواپیمای نو هم وارد کشور شد و اگر این دولت خبیث اخیر آمریکا نبود ده ها فروند دیگر هم آماده بود. در زمینه ریل اقدام عظیمی صورت گرفته است. در ساخت واگن بخش اعظم لوکوموتیو و ریل به خودکفایی رسیده ایم. قصد ما این بود که تمام ناوگان حمل و نقل مسافری و باری را نوسازی کنیم و قرار بود از اوایل دولت دوازدهم تمام کامیون ها را نوسازی کنیم. خریدهای خارجی و کارخانه های داخلی معین شده بود اما خباثت دولت آمریکا موجب شد اجرای این طرح کند گردد البته این طرح به وسیله دیگر در حال اجرا است، اما نه با سرعتی که مدنظر ما است.

رئیس جمهور در انتها با بیان این که مسئله حمل و نقل برای ما مهم است اظهار کرد: دولت در زمینه ترانزیت، ریل، و نوسازی ناوگان هوایی اقدامات مهمی انجام داده است و 9 پروژه عظیم آزادراهی سال جاری و سال آینده در دستور کار دولت واقع شده است.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 786

به "خباثت دولت آمریکا دلیل کند شدن نوسازی ناوگان حمل و نقل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خباثت دولت آمریکا دلیل کند شدن نوسازی ناوگان حمل و نقل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید