رنگ سفیدی که می تواند خانه شما را مثل کولر خنک نگه دارد

به گزارش بازی های اندروید، سفیدترین رنگ جهان می تواند سلاحی قدرتمند در برابر گرمایش زمین باشد.

رنگ سفیدی که می تواند خانه شما را مثل کولر خنک نگه دارد

به گزارش، تفاوت شدت نور دریافتی در سلول های دریافت کننده نور در چشم انسان باعث به وجود آمدن مفهوم رنگ در مغز می شود. با این وجود در علم فیزیک، سفید و سیاه به نام رنگ شناخته نمی شوند، زیرا هیچ طول موج مشخصی ندارند. سفید عملاً ترکیبی از تمام طول موج های نور مرئی است (در حالی که سیاه عدم وجود نور مرئی است بنابراین از آنجایی که رنگ چیزی جز یک طول موج نور تعریف نمی شود، بنابراین، سیاه و سفید را رنگ به حساب نمی آورند.

با این وجود هم خود را محدود به این دسته بندی ها نمی کنند. دانشمندان به تازگی نوعی از ترکیب موج های مختلف نوری را شکل داده اند که به نام سفیدترین رنگ جهان شناخته می شود. این رنگ آن قدر سفید است که همه نور ها را بازتاب می دهد و خواص آن می تواند موجب شود در آینده نیازی به کولر و تهویه مطبوع نداشته باشیم. این دستاورد علمی، توجهات بسیاری را به خود معطوف کرده است، زیرا دانشمندان به کارگیری این رنگ را راهی بالقوه برای کاهش سرعت گرمایش زمین می پندارند.

در گزارشی که از طریق ژیولین روآن (Xiulin Ruan)، استاد مهندسی مکانیک در دانشگاه پردو و سازنده این نوع رنگ نوشته شده، آمده است هنگامی که شروع به کار کردیم هدفمان تولید رنگی بود که نور خورشید را از ساختمان دور کند. اینجا بود که مسئله سفیدیِ محض مطرح شد.

خاصیت انعکاسی فوق العاده سفیدترین رنگ روی زمین موجب می شود 98.1 درصد از تابش خورشید بازتاب پیدا کند و جذب نشود. این رنگ سفید همچنین قادر به انعکاس تابش مادون قرمز است. به عبارت دیگر این سفیدی مطلق می تواند بیشتر از اینکه تابش ها را جذب کند، آن ها را ساطع نماید.

دانشمندان معتقدند درون هر سطحی که با این رنگ پوشانده شود بدون مصرف هیچ گونه نیروی جانبی، سرد و خنک خواهد ماند.

منبع: آنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 5 مهر 1400 بروزرسانی: 5 مهر 1400 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 1324

به "رنگ سفیدی که می تواند خانه شما را مثل کولر خنک نگه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رنگ سفیدی که می تواند خانه شما را مثل کولر خنک نگه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید