سخنگوی صنعت برق: مراکز مجاز استخراج رمز ارز خاموش می گردد

به گزارش بازی های اندروید، خبرگزاری خبرنگاران- سخنگوی صنعت برق گفت: به منظور تامین برق مشترکان و یاری به جلوگیری ازبروز خاموشی، مراکز مجاز استخراج رمز ارز در ساعات اوج مصرف برق از امروز، شنبه اول خرداد خاموش می شوند.

سخنگوی صنعت برق: مراکز مجاز استخراج رمز ارز خاموش می گردد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران از توانیر، آقای مصطفی رجبی مشهدی اضافه نمود: هم اکنون مصرف برق مراکز استخراج رمزارز که به صورت مجاز فعالیت می نمایند به 300 مگاوات می رسد که برق این میزان به منظور حفظ تعادل و پایداری شبکه برق، قطع می گردد.

رجبی مشهدی با اشاره به این که براساس بار های شناسایی شده و برآورد های انجام شده، در مجموع 1500 مگاوات برق برای استخراج رمز ارز در کشور مصرف می گردد، یادآور شد: متاسفانه 1200 مگاوات از این میزان به صورت غیرقانونی مصرف می گردد که با هماهنگی های انجام شده در حال شناسایی این تعداد هستیم.

وی با بیان اینکه مصارف غیرقانونی باعث ایجاد نوسان در شبکه برق می شوند، با تقدیر از فعالانی که به صورت مجاز اقدام به این امر می نمایند، توضیح داد: این فعالیت ها می تواند باعث سوختن وسایل برقی هموطنان گردد یا حتی خاموشی هایی را به دنبال داشته باشد.

سخنگوی صنعت برق اضافه نمود: هموطنان به منظور حفظ پایداری شبکه برق و جلوگیری از بروز خاموشی ها و افت ولتاژ در شبکه برق که آسیب آن به خود مردم می رسد، می توانند هرگونه فعالیت غیرقانونی و استفاده غیرمجاز از شبکه برق را به وسیله مراجعه به سامانه سمات به آدرس https://www.tavanir.org.ir/samaat به اطلاع برسانند.

رجبی مشهدی گفت: دراین سایت بخشی جداگانه برای معرفی مراکز یا افرادی که به صورت غیرمجاز به استخراج رمز ارز می پردازند وجود دارد که مردم می توانند به وسیله مراجعه به این بخش، حتی شماره شبا بانکی خود را جهت دریافت پاداش معرفی مرکز غیرمجاز، اعلام نمایند.

وی اضافه نمود: پرداخت پاداش به افرادی که به افشای مراکز استخراج رمز ارز اقدام می نمایند، پس از آنالیز و تایید صحت گزارش ارائه شده، انجام می گردد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 30 خرداد 1400 بروزرسانی: 30 خرداد 1400 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 1180

به "سخنگوی صنعت برق: مراکز مجاز استخراج رمز ارز خاموش می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنگوی صنعت برق: مراکز مجاز استخراج رمز ارز خاموش می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید