مخالفان مورالس ساختمان رسانه های دولتی را تصرف کردند

به گزارش بازی های اندروید به نقل از خبرگزاری فرانسه، مخالفان ایوو مورالس رئیس جمهور بولیوی، شنبه شب با حمله به ساختمان رسانه دولتی در شهر لاپاز (پایتخت اداری بولیوی) کارکنان تلویزیون بولیوی و رادیو پاتریا نوا (میهن نوین) را مجبور به ترک محل کار خود کردند.

مخالفان مورالس ساختمان رسانه های دولتی را تصرف کردند

حدود 300 نفر از معترضان خشمگین در جریان حمله به این دو شبکه شرکت داشتند.

مورالس در یک پیغام توییتری این حمله را محکوم کرد و گفت: آن ها می گویند مدافع دموکراسی هستند اما مانند دیکتاتورها عمل می نمایند.

این نخستین بار نیست که معترضان به رسانه های حامی دولت حمله می نمایند. در نخستین روزهای پس از اعلام نتایج انتخابات، مخالفان دفتر یک ایستگاه رادیویی محلی متعلق به سندیکای کشاورزان بومی را اشغال نموده بود.

مخالفان در اعتراض به اعلام پیروزی مورالس در انتخابات ریاست جمهوری بولیوی برای چهارمین دوره پیاپی به خیابان ها ریخته اند و در همین رابطه روز آدینه سه گروهان از پلیس بولیوی با نافرمانی در برابر دستور فرماندهان اعلام کردند که از مطالبات معترضان حمایت می نمایند.

مورالس 60 ساله از سال 2006 به عنوان نخستین بومی چپ گرا در مقام رئیس جمهوری، قدرت را در بولیوی در دست دارد. وی در انتخابات سال های 2005، 2009 و 2014 با کسب بیش از 50 درصد آرا و در همان دور نخست به ریاست جمهوری برگزیده شد.

مورالس در سال 2016 با برگزاری یک رفراندوم، خواهان لغو محدودیت زمانی ریاست جمهوری یک فرد شد. با وجود مخالفت 51 درصد از شرکت نمایندگان در رفراندوم با پیشنهاد مورالس، دادگاه قانون اساسی بولیوی به نفع طرح رئیس جمهوری این کشور رای داد تا مورالس بتواند برای چهارمین بار پیاپی در انتخابات ریاست جمهوری نامزد گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 40

به "مخالفان مورالس ساختمان رسانه های دولتی را تصرف کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفان مورالس ساختمان رسانه های دولتی را تصرف کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید