موزه دیانگ سانفرانسیسکو؛ از مشهورترین جاذبه های شهر، عکس

به گزارش بازی های اندروید، این شهر آب و هوایی مدیترانه ای دارد و تابستان های این منطقه خنک است و زمستان های آن مرطوب و معتدل است. در تمامی فصل های سال گردشگران بسیار زیادی با خرید بلیط هواپیما و استفاده از این وسیله نقلیه به سانفرانسیسکو سفر می نمایند و از جاذبه های دیدنی و گردشگری سان فرانسیسکو بازدید می نمایند.

موزه دیانگ سانفرانسیسکو؛ از مشهورترین جاذبه های شهر، عکس

موزه دیانگ سانفرانسیسکو

از مشهورترین جاذبه های گردشگری در سانفرانسیسکو می توان به گلدن گیت اشاره نمود که سمبل سانفرانسیسکو هم محسوب می گردد. پل بی بریج هم از دیگر پل های مشهور در این شهر است. سانفرانسیسکو جاذبه های گردشگری و طبیعی بسیار زیادی دارد زیرا تپه های بلندی در این شهر نهاده شده است که ارتفاع بعضی از آن ها به بیش از 30 متر هم می رسد. علاوه بر این وجود گالری ها و موزه های متنوع در این شهر، گردشگران بسیار زیادی را از سراسر دنیا به سمت سانفرانسیسکو می کشاند.

موزه دیانگ سانفرانسیسکو یکی از مشهورترین موزه های این شهر است. این موزه ارزشمندترین گنجینه ها را در خود جای داده است. علاوه بر این، معماری بی نظیر موزه هم همیشه مورد توجه گردشگران و جهانگرد های خارجی قرار می گیرد. در ادامه این مقاله به معرفی موزه دیانگ سانفرانسیسکو (de Young Museum) خواهیم پرداخت.

معماری موزه دیانگ سانفرانسیسکو

ام اچ دی یانگ نام بنای اصلی این موزه است که به وسیله دو معمار با نام های هرزوگ و دی میرون در سال 2005 بازسازی شد. موزه اصلی در سال 1895 تاسیس و افتتاح شده است. مساحت این موزه معادل 27220 فوت مربع است. در ساخت این موزه از یک نمایشگاه کلمبیایی با نام نمایشگاه بین المللی نیمه زمستانی در سال 1984 الهام گرفته شده است. موزه دیانگ در بخش آفتابی و گرم سانفرانسیسکو به نام پارک گلدن گیت واقع شده است.

این موزه یکی از قدیمی ترین بناهای این شهر محسوب می گردد. پس از چندین سال بنای این موزه فرسوده شد و در سال 1989 تقریباً تخریب شد که پس از مورد بازسازی و نوسازی نهاده شد. در سال 1989 موزه دیانگ در اثر زلزله لوما پریتا به طور کامل تخریب شد. در بازسازی و ساخت این موزه از موادی هم چون مس، سنگ، شیشه و ... استفاده شده است.

استفاده کردن از مس در نمای این ساختمان سبب شده است که نور از سطح این موزه منعکس گردد و زیبایی بصری منحصربفردی را به وجود بیاورد. با این حال رنگ نما دستخوش تغییرات بسیار زیادی شده است و امزوره بیشتر به رنگ قهوه ای دیده می گردد.

بخش های مختلف موزه دیانگ

موزه دیانگ دارای چهار ورودی مختلف است و بازدیدکنندگان می توانند از هر طرف ساختمان وارد این موزه شوند. داخل مجموعه به شکل تعدادی غرفه از یکدیگر جدا شده است. علاوه بر این گالری های زیادی هم در گوشه کنار این موزه نهاده شده اند که به وسیله راهروهایی به هم متصل می شوند.

موزه تاریخی دیانگ برای عموم یک تراس عظیم در نظر گرفته است. تراس این مجموعه در زیر یک سقف کنافی بسیار زیبا قرار گرفته است. موزه دیانگ یک فضای عظیم را به بوستان بازی جهت ایجاد تفریح برای بچه ها اختصاص داده است. اگر به همراه کودک خود به دیدن این موزه می روید، کودک شما می تواند در زمانی که شما از موزه و بخش های مختلف آن بازدید می کنید، به بازی مشغول باشد.

گنجینه و دیدنی های این موزه از بدو ورود به مجموعه شروع می گردد. نخل های اصیل، استخر قدیمی و سازه های منحصر به فرد تاریخی که در این موزه به چشم می خورد، از زمان قدیم و از قرن نوزدهم به جای مانده است. قاب پنجره های این موزه هم به شکل کاملاً هنری طراحی شده است. طراحی این موزه شما را با سبک معماری قرن نوزدهم آمریکا آشنا می نماید.

این موزه از چند طبقه مجزا تشکیل شده است که هرکدام مربوط به یک بخش از آثار تاریخی و دیدنی می گردد. در بالاترین طبقه این موزه می توان یک نمای کلی از خلیج و شهر سانفرانسیسکو را دیدن کرد.

این موزه دو طبقه فروشگاه جهت خرید سمبل هایی از این شهر دارد که می توانید برای خرید سوغاتی به آن ها مراجعه کنید. یک کافه در فضای باز این مجموعه نهاده شده است که جهت استراحت و صرف غذا گزینه بسیار خوبی است.

آثار دیدنی موزه دیانگ

مجموعه موزه شامل آثار هنری آمریکایی است که از قرن 17 تا 21 میلادی جمع آوری شده است. این گنجینه از آثار هنری معاصر بین المللی، آثار تاریخی آمریکایی، مجسمه های دکوری، آثار هنری روی پارچه و پوشاک، قطعات هنری و ... تشکیل شده است. اغلب آثار ارزشمند این مجموعه متعلق به آمریکا و بخش هایی از آفریقا است اما بعضی دیگر از آن ها از سایر کشورها جمع آوری شده اند.

بخشی از این مجموعه که مربوط به آثار هنری آمریکایی می گردد، از بیش از 800 مجسمه، هزار نقاشی و سه هزار قطعه تزئینی تشکیل شده است که از سال 1670 تا به امروز جمع آوری شده اند. از مهم ترین و دیدنی ترین آثار ارزشمند این موزه می توان به مجموعه موزه ای از آثار چیورا اوباتا نقاش منطقه خلیج و روت آساوا مجسمه ساز مشهور اشاره نمود.

اگر امکان سفر به سانفرانسیسکو و بازدید از موزه دیانگ برای شما وجود ندارد، بعضی از کلکسیون های موزه دیانگ را می توانید به وسیله سایت رسمی موزه به صورت آنلاین دیدن کنید.

گالری های این مجموعه دائمی هستند. آثار ارزشمند این گالری ها نشان دهنده فرهنگ، سیاست، اقتصاد، اجتماع و هنر آمریکا هستند. این آثار از گذشته تا به امروز جمع آوری شده اند و در دوره های زمانی مختلف ساخته شده اند. هدف از این کار، تاکید بر حفط پیوندهای تاریخی در عصرهای مختلف است.

نقاشی های موزه دیانگ

نقاشی های هنرمندان ارزشمندی هم چون جان سینگلتون کوپلی، توماس کول، جان وندرلین ، توماس هیل، توماس وود، ساموئل بروکس، چایلد حسام، جان پتو، ادموند سی. تربل، جورج هیچکاک ، مینارد دیکسون، اوتیس اولدفیلد، دیوید پارک ، ریچارد دیبنکورن، گرانویل ردموند، مل راموس، توماس هارت بنتون و وین تیبو را می توانید در این مجموعه مشاهده کنید. نقاشی های این موزه در طول سال های مختلف و از تمامی منطقه ها آمریکا جمع آوری شده اند.

منسوجات و لباس های موزه دیانگ

موزه دیانگ سانفرانسیسکو یکی از گسترده ترین گنجینه های غرب آمریکا محسوب می گردد. با وجود بیش از 13 هزار قطعه پوشاک و آثار هنری پارچه ای، این موزه عظیم ترین کلکسیون با موضوع پارچه در سراسر آمریکا است. این گنجینه شامل لوازم جانبی لباس، منسوجات بافته شده، پارچه های گران قیمت، پارچه هایی یا تزئینات منجوق و گلدوزی و ... می گردد.

مجموعه de young، از سال 1930 تا به امروز، قطعات لباس و پارچه هایی از مشهورترین برندها هم چون دیور، شانل، مادام گراس، بالنسیاگا، رالف روچی و ... را گردآوری نموده است. یکی از غرفه های این مجموعه به نمایش وسایل و لباس های مذهبی کلیسا در قرن هجدهم می پردازد که دیدنی آن خالی از لطف نیست. در پاییز سال 2018 مجموعه ای از لباس های زنان مسلمان از جوامع مختلف در این موزه جمع آوری شد.

آثار مربوط به آفریقا در موزه de young

بیش از 1500 نمونه از آثار هنری و ارزشمند این مجموعه از غرب و شمال آفریقا، شرق سودان، سواحل گینه و سایر نقاط قاره جمع آوری شده است. این آثار شامل مجسمه، حکاکی بر روی چوب، لباس، نقاشی، قطعات کاربردی و ... می گردد. یکی از مهم ترین آثار تاریخی این موزه که در قاره آفریقا کشف شده است، بقایا و ستون های به جای مانده از یک خانه قدیمی در مجاورت رودخانه است. بسیاری از غرفه های این موزه به نمایش گنجینه های آفریقایی می پردازد.

سخن پایانی

بازدید از موزه های یک منطقه شما را با فرهنگ و سبک زندگی آن شهر آشنا می نماید. یکی از برترین تفریحات در سفر دیدنی گنجینه هایی است که طی سال های طولانی در یک موزه جمع آوری شده اند. موزه های شهر سانفرانسیسکو هم از معروفیت بسیار زیادی برخوردار هستند زیرا معماری این موزه ها نشان دهنده فرهنگ این شهر هستند و کلکسیون و آثار آن ها با دقت و حساسیت خاصی جمع آموری شده است.

موزه دیانگ یکی از مشهورترین این موزه ها است که دیدنی آن اطلاعات مفیدی از آمریکا و دیگر کشورها در اختیار شما می گذارد.

منبع: گردشبان
انتشار: 21 مرداد 1400 بروزرسانی: 21 مرداد 1400 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 1273

به "موزه دیانگ سانفرانسیسکو؛ از مشهورترین جاذبه های شهر، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه دیانگ سانفرانسیسکو؛ از مشهورترین جاذبه های شهر، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید