نامگذاری گونه های کرونا با الفبای یونانی به جای نام کشورها

به گزارش بازی های اندروید، سازمان جهانی بهداشت در تازه ترین بیانیه خوداعلام نموده است: گونه های کووید باید با استفاده از حروف الفبای یونانی نام گذاری شوند تا از انگ زدن به کشورهایی که انواع جهش یافته ویروس کرونا در آنجا شناسایی شده جلوگیری گردد.

نامگذاری گونه های کرونا با الفبای یونانی به جای نام کشورها

سفر با تور یونان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

به گزارش خبرنگارگروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از سی جی تی ان، سازمان جهانی بهداشت گفت: گونه های کووید باید با استفاده از حروف الفبای یونانی نام گذاری شوند تا از لکه دار شدن اعتبار کشورهایی که نخستین بار این بیماری در آن ها شناسایی شد جلوگیری گردد.

ماریا ون کرکو سرپرست فنی کووید-19 در سازمان جهانی بهداشت دیروز دوشنبه در بیانیه ای گفت: به هیچ کشوری نباید به علت شناسایی و گزارش انواع مختلف ویروس انگ زده گردد

وی ادامه داد: بکارگیری الفبای یونانی در نامگذاری انواع ویروس کرونا جایگزین نام های علمی موجود نخواهند شد، بلکه هدف آنها یاری به بحث عمومی است.

براساس تصمیم تازه که به وسیله سازمان جهانی بهداشت اتخاذ شده است، نام ویروس B.1.1.7 که برای نخستین بار در انگلیس شناسایی شد، آلفا و ویروس B.1.351 که برای اولین بار در آفریقای جنوبی دیده شد بتا خوانده می گردد. P.1 که نخستین بار در برزیل دیده شده گاما و B.1.617.2 که جهش مضاعف دارد دلتا نامگذاری می گردد.

نام هایی مانند B.1.1.7.2 همچنان برای محافظت در خصوص اطلاعات جهشی که نام آنها منتقل می نماید، در محافل علمی استفاده می شوند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 مرداد 1400 بروزرسانی: 4 مرداد 1400 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 1244

به "نامگذاری گونه های کرونا با الفبای یونانی به جای نام کشورها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامگذاری گونه های کرونا با الفبای یونانی به جای نام کشورها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید